Nejen sami čeští fotbaloví reprezentanti, ale i fanoušci se jen těžko smiřují se středeční letenskou porážkou 1:2 se Slováky. V navýsost prestižním měření sil náš tým přenechal bývalým federálním partnerům nesmírně důležité body v kvalifikaci o postup na mistrovství světy 2010 v Jižní Africe. A tohle většina příznivců národního mužstva jen stěží vydýchává.

Jakým způsobem si tedy co nejdříve a co nejlépe „vyčistit“ hlavu? Řešení se nabízí velmi brzy a jde znovu o sport, byť zcela jiného rázu – sport rekreační, konkrétně turistiku. Právě dnes totiž začíná pro všechny zájemce seriál podvečerních pochodů Prahou. Těch je na programu celkem 22, konají se až do října a jejich délka je mezi osmi až dvanácti kilometry.

Z Běchovic do Uhříněvse povodím Říčanského potoka

Mezi půl pátou a šestou lze dnes vyrazit na pochod číslo 1 s názvem Z Běchovic do Uhříněvse povodím Říčanského potoka v trase 7,6 km. Sraz je u železniční stanice Praha-Běchovice.

Trasy pochodů jsou voleny tak, aby start byl vždy u stanice MHD, vlastní cesta vedla pokud možno parkem nebo jinou pražskou zelení a cíl byl opět v dosahu městské dopravy.

Doba startu (16.30 až 18.00 h) i cíle (18.00 až 20.00 h) je vždy jednotná.

Přesná místa startu a konkrétní podmínky pochodů lze nalézt na webové stránce kct.cz a v Pochodnických listech. A startovné? Jen symbolické: pět korun mládež do 15 let, patnáct korun členové KČT, senioři a pojištěnci OZP, třicet korun ostatní účastníci.

Špičkoví volejbalisté se sjíždějí do Prahy

O víkendu se rozzáří volejbalové nebe nad Prahou, na programu je totiž Final Four mužské Ligy mistrů v O2 Areně. Sejde se zde tak to nejlepší, co může kontinentální klubová odbíjená nabídnout.

Všechna čtyři družstva, řecký Iraklis Soluň, ruský Iskra Odincovo, stejně jako italské Trentino Volley a Lube Banca Marche Macerata jsou přímo snůškou volejbalových „star“ nejvyšší úrovně. Na dnešek hlásí týmy své přílety do Prahy.

Odincovo se utká v semifinále s Iraklisem Soluň, druhou dvojici tvoří italské celky Trentino a Macerata, za niž hraje i český blokař Martin Lébl.

Lébl věří v přízeň pražských diváků

Macerata v základní části italské Serie A Trentino o bod předčila, ale jinak jsou oba soupeři podle jediného českého zástupce v semifinále Ligy mistrů zcela rovnocenní.

„Dobře se známe, těžko se můžeme něčím překvapit. Oba vzájemné zápasy v lize vyhrál celkem suverénně domácí tým, tak doufám, že to neutrální prostředí v Praze bude nakloněné nám a pomůže nám do finále,“ řekl Lébl.

Vysočanskou halu si vyzkoušel už v roce 2006, kdy se v ní národní mužstvo před odjezdem na mistrovství světa utkalo s Ruskem. „Hala je krásná, ale obrovská. My jsme zvyklí na haly tak nejvýš pro deset až dvanáct tisíc lidí, sem se vejde sedmnáct tisíc. I proto jsem rád, že jsem v ní už hrál,“ konstatoval Lébl.

S klubovým volejbalem se do Čech vrátí po jedenácti letech, které uplynuly od jeho odchodu z extraligy do belgického Maaseiku. V rodném městě však 201 centimetrů vysoký hráč, který týden po finále Ligy mistrů oslaví 29. narozeniny, nebude mít čas na mimosportovní aktivity.

Kam za sportem v Praze?

ČTVRTEK 2. dubna

ATLETIKA 18.00 Jarní běh Europlantu (start za budovou bývalého Koospolu na Evropské ulici, poblíž tram. zast. Nad Džbánem, Praha 6).

BASKETBAL Extraliga juniorů: 18.15 Sokol pražský – BA Sparta (hala v Žitné 42, Praha 2).

BOWLING 17.30 Člověče, nezlob se (Patium Zbraslav, Žitavského 496, Praha 5).

BRUSLENÍ Na Štvanici: 10.00 až 12.00, 15.00 až 17.30. Ice Arena Letňany: 10.30 až 12.30.

FUTSAL Pražský přebor: 20.00 Bianconeri – Kodymka, 21.00 Boca Bohemians – Kmochův odkaz B (oba zápasy hala Slavie v Edenu).

GOLF 9.00 Men Tour (hřiště Hodkovičky, Vltavanů 982, Praha 4).

ORIENTAČNÍ BĚH 16.00 Nerudův kolotoč, štafetový závod v parkovém orientačním běhu pro studenty Gymnázia Jana Nerudy, učitele, rodiče i pro příchozí začátečníky (horní část Petřína, tram 12, 20, 22, 23 do zast. Hellichova, lanovka nebo bus do zast. Koleje Strahov).

MOTORISMUS 18.00 Pražský automobilový Seat sraz (Černý Most, parkoviště u obchodního centra).

TURISTIKA 16.30 až 18.00 Z Běchovic do Uhříněvse povodím Říčanského potoka, trasa 7,6 km (Praha-Běchovice, žel. stanice).

VOLEJBAL Přílet týmů na Final Four mužské Ligy mistrů v O2 Areně: 6.05 Iraklis Soluň, 19.25 Trentino Volley – linka z Benátek, 23.30 Iskra Odincovo – linka z Moskvy (letiště v Ruzyni).

(klt, dp)