Ceny za hotely jsou několikanásobně dražší

Například běžné hotelové ubytování na jednu noc během olympijských her je pěti, ale i až desetinásobně dražší než jindy a ceny za jednu noc začínají na částce okolo 15 tisíc korun. V centru francouzské metropole to může být ještě mnohem víc! Hoteliéři neváhají nadsadit běžné ceny, což může hodně nabourat nejen rodinný rozpočet, ale také nadšení a odhodlání se na velkou sportovní událost vydat. Alternativou k ubytováním může být pronájem obytného vozu.

„Všímáme si, že zájem o pronájem obytných vozů na nejlepší evropská sportovní klání roste. Důvodem jsou ceny, které jsou oproti letenkám a hotelům mnohonásobně nižší. Během termínu pařížských olympijských her vás například karavan s místem na spaní pro čtyři osoby vyjde na částku kolem 4 500 korun za jeden den. I z toho důvodu řada Čechů zvažuje pronájem obytného vozu namísto drahého ubytování v hotelu,” vysvětluje Lukáš Janoušek, CEO společnosti Campiri, která na své online platformě nabízí pronájem nejrůznějších typů obytných vozů.

Větší zábava s kamarády i možnost snadného přejezdu

Cestování v obytných vozech je přitom v posledních letech na vzestupu. „Díky tomu roste a nabývá na kvalitě i neustále se rozvíjející síť speciálních parkovišť pro karavany, takzvané stellplatzy, kde nejen bezpečně i na několik dnů zaparkujete, ale k dispozici je také kompletní servis, jako je dobíjení elektrické energie, vylití špinavé a doplnění pitné vody, vyprázdnění toalety a další potřebné záležitosti," dodává výhody Lukáš Janoušek.

Ondřej Perušič a David Schweiner dosáhli s pomocí svého týmu na nejlepší výsledek v historii českého plážového volejbalu, v Mexiku v říjnu vyhráli světový šampionát.
Paříž bude vlastně první pravá olympijská zkušenost, říkají Schweiner a Perušič

Nezapomenutelný zážitek už začíná během samotné cesty. Do karavanu naložíte partu kamarádů naladěných na stejnou notu a kilometry na silnicích budou při dobré společenské zábavě utíkat mnohem rychleji. Navíc na parkovištích pro karavany můžete narazit na další výpravy fanoušků, takže o zábavu bude zkrátka postaráno. Tady ale výčet výhod nekončí. Když se vydáte na cesty obytňákem, vlastně si neustále vozíte svůj "hotel" s sebou. Užijete si zápas vašeho oblíbeného týmu a další den se můžete vyrazit podívat na jiné utkání.

A jaké nás čekají největší sportovní události od jara do léta? Fanoušci mají opravdu z čeho vybírat!

Hokejové mistrovství světa v Praze

Poprvé od roku 2015 se každoroční bitva o titul hokejových mistrů světa odehraje v českých končinách. V Ostravě a zejména v pražské O2 areně se bude hrát od 10. do 26. května. Drahé ubytování není běžnou záležitostí pouze při zahraničních sportovních událostech, ale s touto situací se budou potýkat hokejoví fanoušci i při plánování návštěv ostravských či pražských zápasů. A i v rámci tuzemské zábavy se dá využít cestování v karavanu.

Zřejmě nejoblíbenější pražský stellplatz najdete na Císařské louce na Smíchově. Máte to jen pár minut pěšky na linku metra B, která vás přiveze až přímo před brány O2 areny. Další prostor pro parkování můžete najít například v Řepích (Praha 6) nebo ve Kbelích (Praha 9).

Plno parkovacích míst pro karavany najdete samozřejmě i kolem Ostravy – třeba v Orlové či v Kaňovicích.

Trenér Viktorie Žižkov Marek Nikl.
Chceme kvalitní posilu do základní sestavy, má jasno kouč Žižkova Marek Nikl

Fotbalové mistrovství Evropy v Německu

Po Polsku v roce 2012 se jedna z největších fotbalových akcí na světě koná opět u našich sousedů. Euro 2024 bude od 14. června do 14. července hostit rovných deset německých měst – Berlín, Mnichov, Dortmund, Stuttgart, Düsseldorf, Kolín nad Rýnem, Lipsko, Gelsenkirchen, Hamburk a Frankfurt.

Pokud budete plánovat cestu na zápasy českých reprezentantů, čeká vás cesta do Lipska, kde se národní tým utká s Portugalskem nebo do Hamburku, kde naši fotbalisté odehrají hned dva zápasy základní skupiny – s vítězem březnové baráže a proti Turecku.

Lipsko

Pokud byste chtěli perfektní servis a prvotřídní kvalitu, v Lipsku je k dispozici čtyřhvězdičkový stellplatz Knaus Campingpark. Tento kemp v zelené krajině Auenwald se nachází pár minut od centra Lipska. Kemp u jezera nabízí spoustu možností. Kromě zápasu si můžete užít například projížďku lodí nebo rybaření. Další možností je pak Kemp Kulkwitzer See, který leží vedle jezera Kulkwitz, jedné z nejoblíbenějších potápěčských oblastí v Německu.

Hamburk

V Hamburku je často využívaným místem například celoročně otevřený kemp Camping Buchloz, který najdete kousek od arény. Ubytovat se můžete také v kempu Knaus Campingpark Hamburg, ze kterého se lze do centra města dostat za několik minut autobusem, vlakem nebo na kole. Pokud si zařídíte Hamburg Card, cestujete veřejnou dopravou zdarma. Přírodní kempování na pláži u Labe nabízí Elbe Camp, kde najdete místa pro obytné vozy i karavany v idylické krajinné památkové rezervaci. Taktéž nedaleko fotbalové arény.

Berlín

Finálový zápas, který proběhne 14. července v Berlíně, bude – co do atmosféry – určitě jeden z nejlepších. Pokud jej nechcete propásnout, ubytování najdete například v Campingplatz Bürgerablage, který leží jen několik minut veřejnou dopravou od arény ve čtvrti Spandau, případně v kempu Camsite Gatow nebo na stellplatzu u největšího přístavu v Berlíně Stellplatz Marina Lanke.

Kouč hokejové Slavie Aleš Totter (uprostřed) se svými asistenty Pavlem Kolaříkem (vlevo) a Danielem Tvrzníkem.
Hlavní konkurenty máme venku, bude to pro nás výhoda, míní kouč Slavie Totter

Cyklistický závod Tour de France

Nejprestižnější světový závod cyklistů Tour de France má v roce 2024 na programu svůj již 111. ročník. Sportovci se vydají na 3492 kilometrů dlouhou trasu v italské Florencii, kvůli přípravám na olympijské hry se letos výjimečně nebude finišovat v Paříži, ale na jihu Francie v Nice.

Tato prestižní cyklistická událost trvá přes čtyři týdny. Patříte-li mezi skalní příznivce tohoto sportu a rádi byste se podívali na větší kus slavného závodu, karavan je i v tomto případě nejlepším možným řešením. Vyžadovat to bude o něco detailnější naplánování vaší cesty, ale zážitky z mnoha krásných míst budou rozhodně stát za to!

Olympijské hry v Paříži

Globálně největší světová sportovní událost roku se ve francouzské metropoli uskuteční od 26. července do 11. srpna. Mimořádný význam akce ruku v ruce nese statisíce sportovních turistů, zvýšená bezpečnostní opatření, spousta uzavírek a dopravních omezení.

Pro fanoušky, kteří plánují navštívit Paříž během významných sportovních událostí v pojízdném hotelu na čtyřech kolech, doporučujeme nechat obytný vůz na některém ze stellplatzů. Paříž nyní intenzivně pracuje na navýšení počtu vozidel a zřízení kyvadlových autobusů pro dosažení některých soutěžních míst, která jsou jinak obtížně přístupná. Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách www.paris2024.org.