„Sestup je zasloužený. Na turnaji jsme doplatili na nevyhranost a nezkušenost s těžkými zápasy. Velikou roli v tom hraje naše extraliga, která nám těžká utkání poskytne zcela minimálně, pokud vůbec někdy," vysvětloval šestadvacetiletý centr sešívaných Daniel Piterák.

 „Ale to není jenom o extralize, ale i o naší taktické připravenosti a kvalitě hráčů. Nerad to říkám, ale může se stát, že budeme mít problémy i za rok v nižší divizi," přidal nelichotivou prognózu hráč, který se dnes trefil jednou do sítě běloruského Minsku, ani jeho zásah ale nic nezměnil na dvougólové porážce.

SK Slavia Praha – HC Minsk 2:4
Branky Slavie: Daniel Piterák, Martin Hanus

 „Do posledního zápasu jsme šli s vědomím, že musíme vyhrát," vrátil se v čase kapitán červenobílých Martin Hanus.

 „Od začátku jsme kontrolovali hru a drželi balon. Soupeře jsme do kruhu pouštěli minimálně. Bohužel se ale první prosadil on, když jsme špatně pokryli jednoho z jeho hráčů. V krátkém sledu se Minsk ujal vedení 2:0," líčil smutný konec vídeňského turnaje.

 „Náš tlak sice pokračoval, ale i přes velké množství šancí jsme se nedokázali prosadit. Poprvé až ve druhé polovině zápasu. Soupeř se ale opět dokázal dvakrát vymanit z tlaku," nechápal.

 „Řekl bych, že zmar střetnutí přesně reflektoval naše výkony na celém turnaji," hlesl Hanus.