Mladí snowboardisté ve věku od šesti do sedmnácti let tak mají další příležitost setkat se osobně s Evou Samkovou, držitelkou zlaté medaile ze zimní olympiády v Soči 2014, která je patronkou celého projektu a získat skutečné závodnické zkušenosti v tomto seriálu  snowboardových závodů „Hvězdy na sněhu". Velkou motivací a lákadlem pro přihlášení do závodů je zkusit být nejlepší a využít příležitosti zúčastnit se společného víkendového tréninkového snowboard kempu s touto úspěšnou závodnicí a jejím týmem. Získat profesionální pomoc v rozvoji snowboardových schopností může skutečně každý účastník závodů, třeba i začátečník, protože v každém amatérském sportovci bez rozdílu věku může dřímat netušený talent!

„Jde hlavně o to, aby si děti a mladí, kteří se závodů zúčastní, prkno co nejvíce užili a třeba i vyhráli nějaké ceny," říká ředitelka závodu Michaela Kopuletá. Hlavním cílem projektu „Hvězdy na sněhu" je přitáhnout děti a mladé lidi k zimním sportům poutavou formou, podpořit zdravý životní styl a vytvořit prostředí s duchem fair play. „Do závodů se mohou zájemci hlásit přes naše webové stránky nebo také přímo na místě." říká produkční závodu Daniel Kadlec a dodává, „Navíc nově se nám podařilo zajistit partnery samotných závodníků, takže ten, kdo se včas přihlásí, může závodit pod jejich tzv. "stájí", což přináší další výhody. Jedním takovým partnerem je společnost KASPER CZ z Trutnova, která se zabývá výrobou dřevěných nosných konstrukcí. Jejich práci mohou mnozí např. vidět na nové lanovce na Sněžku. „Spojení naší firmy s tímto projektem mi přišlo hned jako zajímavé už jen proto, že se sám snowboardingu věnuji. Pro pořadatele jsme vyrobili dřevěný stojan na snowboardy, tak jsem rád, že i jinak můžeme této myšlence pomoci a být užiteční", uvedl Ing. David Kasper.

Mladí snowboardisté si užijí nefalšovanou atmosféru závodů ve snowboardových disciplínách snowboardcross (SBX) a slalom (SL). V obou disciplínách lze očekávat zajímavé souboje s časem i nástrahami tratí. Neděle 1. února je pak možností pro volné tréninky a koučink pod dohledem členů Czech Snowboardcross Teamu a Evy Samkové, kdy zde také pro přihlášené zájemce začíná týdenní snowboardcross kemp. Zajímavou novinkou sobotního závodu je také možnost pro každého závodníka si odvézt své fotografie ze závodního nasazení, pořízené profesionálním fotografem, v tištěné nebo elektronické podobě.

Seriál závodů „Hvězdy na sněhu" odstartoval 18. ledna závodem ve snowboardcrossu ve Sportovním areálu Harrachov, kde se utkalo na 50 závodníků. Po závodech v Rejdicích bude seriál pokračovat v zimních střediscích Ski Karlov, Ski & Relax Dolní Morava, Areál Mladé Buky a Skiareál Lipno. Celá tour vyvrcholí 29. března ve Sportovním areálu Harrachov. Výsledky závodů budou také sledovány trenéry Czech Snowboardcross Team nebo současnými reprezentačními trenéry, kteří přislíbili svoji účast. Mladí závodníci by proto neměli otálet s
příležitostí přihlásit se mezi Hvězdy na sněhu a získat tak své závodní místo ve startovním poli.

Více na www.hvezdynasnehu.cz