HC 1972 Rakovník – SK Slavia Praha 1:5 (0:1)Branky: Tomáš Jahoda – Jakub Kyndl 2, Martin Hoffmann, Martin Lehovec, David Vacek.
SK Slavia Praha – HC 1972 Rakovník 2:2 (0:2), na nájezdy 3:2Branky: Martin Hoffmann, Jakub Kyndl – Daniel Skála, Martin Seemann.
Proměněné nájezdy: Jakub Kyndl, Tomáš Romanec, Daniel Piterák – Tomáš Jahoda, Radek Ostaš.
Postupuje Slavia, která 20. června vyzve na svém stadionu hráče Bohemians, kteří vyřadili Hradec Králové.

Poté na červenobílé čekaly všední starosti v podobě extraligového semifinálového dvojutkání s Rakovníkem. Copak o to, ve středočeské hokejové baště se vyznamenali, když zvítězili 5:1. Doma se ale trápili, prohrávali 0:2, doklopýtali pouze k remíze 2:2. O všem tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, z nichž ten poslední proměnil právě Piterák.

S jakými pocity jste nastupovali k semifinálovým duelům?
Chtěli jsme dokázat, že náš úspěch v Dublinu nebyl náhodný, předvést se domácím fanouškům v co nejlepším světle. Neskrýváme ale, že vrchol sezony přišel v Dublinu.

Plán jste do puntíku plnili v Rakovníku, kde jste snadno zvítězili. Co stálo za výhrou 5:1?
Naše skvělá produktivita. Dařilo se nám v kombinaci, balonky neodlítávaly z našich hokejek, dokázali jsme eliminovat vysoké puše Rakovníka.

Druhé semifinále bylo o něčem jiném. Z jakého důvodu?
Přišlo uspokojení, pocit, že se nemůže nic stát. Soupeři se semkli, hráli o vše, byli obětavější.

Zralí hokejisté Rakovníka vsadili na úvod. Jaké myšlenky vám prolétaly hlavou za stavu 0:2?
Že Rakovníku taktika dobře vychází. My jsme ale zaspali, špatně jsme soupeře bránili, především nedokázali čelit jejich kvalitnímu přechodu do rychlých brejků. Obě dvě branky sice padly z trestných rohů, předcházely jim ale trháky.

Slavia tlačila. Proč jste nevyužili psychickou výhodu, nabytou po vyrovnání?
Sami jsme čekali, že utkání rozhodneme. Věděli jsme, že máme dostatek času na otočení skóre. Snažili jsme se Rakovník unavit. Nedařilo se nám ale udržet balonek a ani koncovka nebyla bůhvíjaká.

V brance Rakovníka doslova řádil Jan Seemann…
Chytal dobře, nedostali jsme ho ale pod takovou palbu, jak jsme si představovali. Na konci ale vytáhl několik zázračných zákroků.

Věřil jste si na něj při nájezdech?
Upřímně se mi nechtělo na nájezdy jít, zápas mně totiž naprosto nevyšel. Jsem už ale starší, odpovědnost jsem musel vzít na sebe. Naštěstí všechno vyšlo.