Buďme ale konkrétnější. Český pozemní hokej, ať už venkovní nebo halový, se potýká s hrubou neúctou hráčů a trenérů k rozhodčím.

Klokani dostali v utkání čtvrtou branku, dvě měli na kontě vstřelených. Do konce zápasu zbývalo ještě deset minut, tedy dostatek času na vyrovnání. Co ale udělali? Místo hry spílali sudím. V tom se předháněli především dva muži, ostřílený kapitán Aleš Peřinka a trenér Miroslav Ludvík. Rozhozený celek se pak na ploše nezmohl na nic a po zásluze prohrál.

Nejsou v tom ale pouze zelenobílí. Jejich protějšky v červenobílém dresu si ještě před duelem stěžovaly na muže v černém ústy Martina Capoucha, po něm pak Ondřeje Vacka. Vypadá to tedy, že českému pozemnímu hokeji brání ke vstupu mezi smetánku pouze ti nešťastní rozhodčí. Kde bychom bez nich byli?!

Pojďme ale ke střetnutí, ve kterém otevřel skóre kanonýr zelenobílých Tomáš Holub.

 „Aleš Peřinka mně poslal krásnou nahrávku, kterou jsem jen zachytil a dával míček do prázdné branky," popisoval skromně úvodní branku sedmnáctiletý útočník.

 „Poločas byl ještě dobrý. Po změně stran nám ale rozhodčí přísně vyloučili jednoho hráče a zvrtlo se to. Ve čtyřech se nedá proti Slavii hrát," tvrdil střelec, který měl na hokejce ve druhé půli minimálně další dvě branky.

 „Při obou akcích jsem měl být rychlejší, zaváhal jsem vždy při startu na míček, ke kterému jsem se dostal pozdě a neměl už čas ho lépe zasáhnout," přiznal Holub, který zná recept na body proti Slavii.

 „Musíme být disciplinovanější a nehrát tak často v oslabení," tvrdil Holub.

Dva dvougólové střelce měli červenobílí v duelu s Bohemians. Šlo o sourozence Vackovi. Z nichž ten mladší, Ondřej Vacek, dosáhl svého úspěchu o poznání dříve.

 „Výsledek je myslím zasloužený, i když jsme opět zaspali v úvodu. Nevím proč, ale začátky máme vždycky takové vlažné," popisoval dvaadvacetiletý hráč.

 „Pak jsme se ale zlepšili, především druhá pětka si vytvořila tlak včetně trestných rohů, které jsme naštěstí proměnili," nalezl cestu k vyrovnání borec, který si opět našel čas na několik slov o sudích.

 „Do druhé půle jsme nastoupili více koncentrovaní. V té první nás vyhecovali řadou nepřesných výroků rozhodčí. Jakmile nás někdo takto „naštve", kousneme se a dostaneme větší chuť hrát," doplnil Vacek.

TJ Bohemians Praha – SK Slavia Praha 2:8 (2:2)

Branky: Holub, Peřinka – O. Vacek 2, D. Vacek 2, Piterák, Capouch, Drastík, Lahoda.

Tabulka extraligy
1. Rakovník 8 zápasů/24 bodů
2. Slavia 8/16
3. Bohemians 8/13
4. Hradec Králové 8/10
5. Litice 8/6
6. Bolevec 8/1