Celkem dvaadvacet vybraných hokejistů, tedy přesně dvojnásobek oproti počtu z minulého týdne, se dnes v pět hodin odpoledne sejde na zimním stadionu Slavie v Edenu. Začíná zde totiž druhý kemp české reprezentace, která se už pomalu připravuje na mistrovství světa.

Dnes přibudou hráči z týmů, jež byly vyřazeny ve čtvrtfinále play off extraligy a také hráči, kteří absolvovali skupinu o udržení v nejvyšší soutěži.

Po dobu nepřítomnosti šétrenéra Vladimíra Růžičky, který absolvuje se Slavií semifinálová klání proti Plzni, vede zatím národní tým duo jeho asistentů Josef Jandač s Ondřejem Weissmannem.

Ve Vršovicích by se měli objevit tři brankáři, jmenovitě Prusek (Dynamo Riga), Štěpánek (Vítkovice) a Kopřiva (Kladno), sedm obránců, jimiž jsou Platil (Čeljabinsk), Blaťák (Ufa), Krstev, Barinka (oba Vítkovice), Čáslava (Pardubice), Sičák (České Budějovice), Nosek (Zlín) a konečně tucet útočníků: Klepiš (Omsk), Mikeska, Čermák, Vampola (všichni Ufa), Nedorost, Kašpařík (oba Liberec), Květoň (Třinec), Jánský (Litvínov), Hubáček, Krenželok, Kvapil (všichni Vítkovice) a Kůrka (České Budějovice).

Základ tohoto týmu by měl reprezentovat v mezistátních přípravných utkáních na Slovensku, konkrétně 3. dubna ve Skalici a o den později v Trenčíně.

Fotbalista roku 2008 bude vyhlášen v hotelu Praha

V dejvickém hotelu Praha se dnes od sedmi hodin večer koná slavnostní vyhlášení ankety Fotbalista roku 2008. Jde o 44. ročník a na programu budou samozřejmě i doprovodné ankety, tedy Trenér roku, Talent roku a Osobnost Gambrinus ligy.

V přímém přenosu lze událost vidět na TV sport 1. Zároveň bude také uvedena do Síně slávy českého fotbalu třetí osobnost (po Josefu Masopustovi a Andreji Kvašňákovi). Moderátorem hodinového programu je Libor Bouček, hrát bude skupina Davida Krause. Vidět bude lze i divadelní hru o dvou aktech nazvanou Komedie o míči autora Jiřího Janků a v režii Petra Svojtky.

Lvíčata se sejdou před odletem do Egypta

Už hodinu před polednem se na stadionu Sparty koná sraz reprezentační fotbalové jednadvacítky. Ta se zítra večer vydá leteckou linkou přes Frankfurt nad Mohanem do Káhiry k přípravným utkáním se svými vrstevníky z domácího Egypta a Jižní Koreje.

Trenér Jakub Dovalil vyzkouší hned patnáct nováčků. Zajímavá bude již první konfrontace s Egyptem, jehož mladíky vede český kouč Miroslav Soukup. Pro naše „lvíčata“ to bude poslední zkouška před červnovým startem kvalifikace mistrovství Evropy. Většina hráčů si také na africké půdě vyzkouší podmínky, jaké vládnou v zemi pořadatelů mistrovství světa dvacetiletých, kde se Češi v říjnu také představí.

I proto kouč Dovalil vezme do Egypta pouze hráče narozené v roce 1989 a mladší, kteří na světovém šampionátu dvacítek mohou startovat. Naopak hráči ročníku 1988, kteří ještě naopak mohou nastupovat i v evropské kvalifikaci, nyní dostali volno. „Jsou dostatečně prověření ligou,“ věří Dovalil kvalitě tuzemské nejvyšší soutěže.

Premiérový start v jednadvacítce si tak mohou připsat mj. i hráči pražských klubů, slávista Jan Hošek, Martin Macháček z Dukly a útočník Jan Vošahlík z Bohemians Praha.

Slavia pořádá nábor žáčků

Fotbalová Slavia dnes pořádá v Edenu na hřišti s umělou trávou nábor žáčků ročníků narození 1996 až 2004. Začátek je v 18 hodin. Zváni jsou všichni kluci, kteří mají chuť stát se aktivním slávistou.

„Přijďte si vyzkoušet prvky fotbalové abecedy, na všechny malé fotbalisty se srdečně těšíme,“ lákají zástupci vršovického oddílu, který v současnosti suverénně dominuje českému klubovému fotbalu. S náborem již tradičně pomohou hráči A-týmu Slavie.

„Cílem jarního náboru je vytvořit nový ročník kluků narozených v roce 2004 a samozřejmě také doplnit stávající ročníky o další šikovné fotbalisty,“ uvedl ředitel sportovních tříd Miroslav Jíra. „Kluci se nemusejí ničeho bát, bude nás například zajímat technika a styl běhu a dovednosti s míčem,“ uklidňuje Jíra fotbalové elévy.

Kam za sportem v Praze?

PONDĚLÍ 23. března

BILLIARD 19.15 Otevřený turnaj v poolu (herna Balabuška Michelská 16/19, Praha 4).

BOWLING 17.30 K.O. nebo O.K. (Bowling Zlatá kovadlina, Komunardů 36, Praha 7), 19.00 Devítkový měšec (Fantasy Park Praha, Novodvorská 136, Praha 4).

BRUSLENÍ Na Štvanici: 10.00 až 12.00, 16.15 až 17.45. Areál Na Františku, Praha 1: 9.00 až 17.30.

FOTBAL 11.00 Sraz reprezentačního týmu do 21 let, 15.30 trénink jednadvacítky (oboje stadion Sparty na Letné), 18.00 nábor Slavie žáčků ročníků narození 1996 až 2004 (hřiště v Edenu s umělou trávou), 19.00 slavnostní vyhlášení ankety Fotbalista roku 2008 a doprovodných anket Trenér roku, Talent roku a Osobnost Gambrinus ligy (hotel Praha, přímý přenos na portálu fotbal.cz a TV Sport1).

HOKEJ 17.00 Sraz reprezentace, 18.00 trénink týmu ČR (ZS Slavie v Edenu, Vršovice).

STOLNÍ TENIS Superliga, odveta duelu o 9. místo: 16.00 TTC Praha VI – Stockerau/Rak. (herna na Stadionu mládeže v Dejvicích, Na Kotlářce 1).

(dp, klt)