„Záchrana je naším prvořadým cílem, všechno další by bylo nad plán," neskrývá kouč červenobílých Vojtěch Sládek, který naordinoval svému týmu náročnou přípravu.

 „Už od podzimu loňského roku jsme se na akci intenzivně připravovali. Začalo to atletickým plánem, jelikož jsme věděli, že budou zápasy hodně fyzicky náročné. V posledním extraligovém kole v Hradci Králové se projevilo, že jsou holky dobře připravené," říká trenér, který dobře ví, že všechno není jen růžové, jelikož jeho tým dvě kola předtím pouze prohrával.

 „Měli jsme problém s koncovkou. Tlak a šance byly, ale góly nepřišly. No a pak taky holky své soupeřky podcenily. V čele tabulky měly vysoký náskok a myslely si, že se ta extraliga už nějak uhraje," nezastírá kormidelník, kterého před pohárem nepotěšila ještě jedna zpráva.

 „Bohužel nám schází Tereza Mejzlíková, která má přetržený křížový vaz a čeká na červnovou plastiku. Na post střední záložnice tak musím posunout Jindřišku Reichlovou a na její pozici Lucku Ledvinovou. Obě holky v extralize novou úlohu zvládly, snad to dovedou i v Evropě," popisuje šachy v rozestavení Slavie, na kterou čeká klíčový duel už v pátek.

 „Ve skupině máme dva italské týmy. Z nich je jistě hratelnější Lorenzoni. To letos nezažívá ideální sezonu, když se nedostalo ani do play-off a skončilo v domácí soutěži až páté. Catania, to bude jiná káva. Letošní mistr je na tom hodně dobře. Aby také ne, když si může dovolit angažovat kvalitní cizinky," vysvětluje Sládek, který následně odhodlaně dodává:

 „To nic nemění na tom, že jsou to celky, se kterými se můžeme v případě výborného výkonu měřit. Plán je jasný, první den porazit Lorenzoni a pak se bez strachu o sestup pustit do dalších utkání."

Program Slavie

Pátek 6. června
17.00 Lorenzoni – Slavia

Sobota 7. června
17.00 Catania – Slavia

Pondělí 9. června – ???
9.00 duel o záchranu
11.15 semifinále A
13.30 semifinále B

Dva týmy (státy) postupují výš, jeden sestupuje.