„V utkání se Slavií se nám povedl začátek, ve kterém jsme se rychle dostaly do vedení," líčila česká reprezentantka ve službách Pragy Kateřina Laciná.

 „Snažily jsme se hlavně udržet hru ve stejném tempu a nevypadnout z koncentrace, což nás občas proti Slavii stojí výsledek," upozornila na sílu nejlepšího tuzemského družstva.

 „Zápas byl dost vyrovnaný, šancí na vítězství měly oba celky dost, ale tentokrát stálo štěstí při nás. Přestože jsme de facto celé utkání vedly, chvílemi na mě náš výkon působil tak, že se o výsledek bojíme. Tentokrát jsme ale obstály a vyhrály jsme," usmívala se.

V jiném rozpoložení byly pochopitelně vyznavačky červenobílých barev. V nejhorším snad Adéla Mejzlíková, která nevyužila v duelu s Pragou dokonce výhody penalty.

 „To mě hodně štve. Mohly jsme srovnat skóre, a pak by se nám určitě hrálo líp. I když první ztráta tří bodů bolí, musíme jít dál. Věřím, že jsme se poučily a příště se do zápasu víc opřeme," slibovala.

Ani obránkyně Kamila Dukátová nepanikařila.

 „Myslím, že jsme v zápase s Pragou podaly herně docela dobré výkony, ale bohužel se nám nedařilo vůbec střelecky. To se nám náležitě vymstilo a my tak ztratily první body. Jdeme ale dál, " doplnila.

Třetímu celku metropole, Hostivaři, se opět nedařilo. Svěřenkyně trenéra Kemra halovou obdobu pozemního hokeje jednoduše neumějí, a tak není divu, že se po dvou výrazných porážkách pevně usadily na chvostu tabulky.

Tuzemská soutěž si dá nyní čtrnáctidenní přestávku. Na halové hokejistky čeká větší výzva v podobě domácího evropského šampionátu. Od pátku se na Podvinném mlýnu střetnou s výběry Německa, Anglie a Holandska.

 „Naším cílem je udržet nejvyšší divizi A, tedy skončit nejhůře do 6. místa a tím se kvalifikovat i na světový šampionát," objasňuje smělé plány Češek Laciná.

Výsledky třetího extraligového turnaje

Hostivař – Praga 2:6
Slavia – Hradec Králové 8:0
Rakovník – Hostivař 7:2
Praga – Slavia 3:2
Hradec Králové – Rakovník 3:3

Tabulka extraligy

1. Slavia 6 5 0 1 30:9 15
2. Praga 6 5 0 1 28:9 15
3. Rakovník 6 2 1 3 20:21 7
4. Hradec Králové 6 2 1 3 18:22 7
5. Hostivař 6 0 0 6 9:44 0