„O Lucku jsme moc stáli. Především proto, že se jedná o sportovně cílevědomou dívku, která chce hrát hokej. Přestože je mladá, má toho už hodně za sebou, vždyť nastupuje řadu let za české mládežnické reprezentace," rozkrýval důvody přestupu Ledvinové kouč Slavie Vojtěch Sládek. „Hostování je hotovo a teď je na ní, aby ukázala, co v ní je. Přechod do Slavie není nikdy jednoduchý. Tím spíš, že v Hostivaři hrála v obraně a já její místo vidím v záloze."

Lucie, jak se semlelo vaše hostování ve Slavii?
S myšlenkou na přestup do Edenu jsem koketovala už v loňské sezoně. Ta se nám sice v Hostivaři neobyčejně povedla, ale já i přes stříbro cítila, že už potřebuji změnu a především se posunout dál. Lidé na Hostivaři hokej milují a dávají mu mnohé. Co si ale budeme vyprávět. Slavia prakticky každý rok získává české tituly, hraje evropské poháry. Její podmínky jsou proto nejlepší, má i nejkvalifikovanější trenéry, sledující moderní trendy a nejambicióznější kádr těch opravdu nejlepších mladých hráček.

Kdo vás kontaktoval?
Okolo vánočních svátků ve mně dozrávalo rozhodnutí, že musím udělat zásadní hokejový krok. Kontaktovala jsem proto asistentku trenéra Slavie Ajku Mejzlíkovou. Z našeho rozhovoru jsem byla doslova nadšena.

Čím vás tak nadchla?
Osobním přístupem. Zájmem o hráčku. Cítila jsem z ní obrovské hokejové zapálení.

Co na vás v Edenu dále čekalo?
Jsem tu sice jen krátce, ale i tak zde vidím maličko jiný hokej, pestřejší tréninky. Našla jsem zde novou motivaci i chuť do hokeje.

Jak vás přivítala slávistická kabina?
Pozitivně. Trochu jsem se samozřejmě bála. Všude samá reprezentantka. Ale i ty nejlepší hráčky mě přijaly skvěle. Povídáme si spolu, jako bychom se znaly odjakživa. Samozřejmě mám díky věku své povinnosti, žádnou nevraživost ale nepociťuji.

Obáváte se přechodu do zálohy?
To je to, co se mi zamlouvá. Už v Hostivaři jsem pošilhávala po záloze. Díky úzkému kádru jsem ale nakonec vždycky zůstala v obraně. Nyní jde pro mě o novou výzvu.

Cítíte se na exponovanější post?
Ano, láká mě to, zapojit se častěji do hry. Reagovat na projev obrany i útoku. Těším se na tvořivější úkoly.

Hostivař vyhrát mohla, Slavia musí. Nebojíte se tlaku?
Ne, věřím, že jsem natolik silná, že ho ustojím.

Jak budete vzpomínat na Hostivař?
Jen v dobrém. Hrála jsem v ní přeci odmala. Mám tam spoustu skvělých kamarádek a kamarádů. Tamní trenéři mě vypiplali. Za to, co dnes umím, vděčím jim. Jen už jsem potřebovala vyšší cíle, lidi, kteří jsou ochotni dát hokeji maximum.

Jak se těšíte na extraligový zápas Slavie s Hostivaří?
No tak z toho mám popravdě maličko strach. Ne snad, že bych si snad myslela, že se budou holky z Hostivaře ke mně chovat nepřátelsky. Jen to bude divné, bojovat proti nim.

Může letos někdo konkurovat Slavii v extralize?
Ano, extraliga se vyrovnává a každý tým je tomu druhému nebezpečný. Kvalitní je vždycky Praga, Rakovník. I Hostivař se teď posílila a může kousat.

S jakými plány přicházíte do Edenu?
Chtěla bych se prosadit do základní sestavy. Pomoci Slavii v evropských pohárech. Hlavně se ale hokejově posunout. To je to nejdůležitější. Zatím se musím moc učit.