Jediným neporaženým týmem extraligy zůstali po úvodních šesti kolech hokejisté Slavie – jako správní obhájci mitrovského titulu. Dnes se v O2 Areně poměří se Zlínem.

„Každý rád vyhrává, ale my musíme být realisté. Zatím se nás drží štěstí a nelze to brát tak, že soupeře přehráváme. Musíme se naopak ještě zlepšit, protože to štěstí nebudeme mít pořád,“ připustil asistent trenéra Slavie Jiří Kalous.

V minulé sezoně nenechali Pražané Zlínu ani bod. „Musíme hrát tak, abychom nemuseli dotahovat vedení soupeřů a za výhrou došli ve větším klidu,“ dodal Kalous. Kvůli zvýšené teplotě bude Slavii pravděpodobně scházet Žižka, vrátit po viróze by se naopak mohl Micka.

Zlín z kluzišť soupeřů přivezl zatím pouze jediný bod. „Pokusíme se navázat na dobrý výkon v posledním utkání proti Liberci. I když Slavii vyšel dokonale vstup do sezony a doma na úzkém kluzišti je hodně nepříjemným soupeřem. Pro nás budou tyto podmínky trochu nezvyklé, menší prostor vyžaduje více rychlosti,“ řekl asistent trenéra Rostislav Vlach. Zlín má na marodce zraněné Andrašovského a Matějku, chybět zřejmě bude i brankář Murín.

Sparta se představí na Kladně

A Sparta? Nastoupí v nedalekém Kladně. Středočeši jsou v tabulce překvapivě nad Spartou, přestože v neděli v Českých Budějovicích poprvé v této sezoně ztroskotali.

Sparťané se vrátili na vítěznou vlnu výhrami v Třinci a proti Znojmu, přestože hlavně s Orly se na tři body hodně nadřeli. „Ta výhra je však možná o to cennější. Bylo to takové odpíchnutí na Kladno, protože jsme uklidnili atmosféru okolo, že Spartě se v úvodu sezony nedaří,“ prohlásil asistent trenéra Marian Jelínek.

Kladno však doma Spartu porazilo již čtyřikrát po sobě a celkem se radovalo v sedmi z posledních osmi soubojů. „Kladno je pro nás strašákem z posledních sezon, o té sérii moc dobře víme a je to pro nás výzva. Teď je to však po dlouhé době poprvé, kdy je Kladno nad námi, jsou proto favoritem a uvidíme, jak se s tím poperou. Ale to už je jejich starost,“ přemítal Jelínek.

Plošináři Olympu v derniéře bojují o stříbro

Tam, kde plochodrážní extraliga letos začala, také právě dnes končí. Břevnovská Markéta hostí závěrečný podnik šampionátu.

A domácí jezdci Olympu mají jasný úkol: vybojovat konečné druhé místo v přímém souboji se Mšenem. „Samozřejmě, že o to druhé místo máme velký zájem. Už proto, že jedeme doma a chceme se našim fanouškům ukázat v nejlepším světle,“ říká šéf klubu Petr Ondrašík.

Proč boj „pouze“ o druhé místo? Titul si už předčasně zajistili borci Pardubic, kteří jej potvrdili vítězstvím v minulém závodě na své dráze.

Pozitivní zprávou je fakt, že do sestavy se po měsíční pauze způsobené zraněním vrátí mladík Matěj Kůs. Ten si odbyl povedený „křest“ v sobotu v závodě šampionátu tříčlenných družstev v Liberci. „Rozhodnutí jsme nechali na Matějovi. Ale on sám chtěl co nejdříve zpátky na trať. A v Liberci ukázal, že ze své dobré formy moc neztratil,“ liboval si Ondrašík.

Tým posílí také uzdravený Luboš Tomíček a na soupisce úterního závodu jsou i čerství vicemistr Evropy dvojic Adrian Rymel, Josef Franc, Richard Wolff a Martin Gavenda.

Pražané také spoléhají na výhodu domácí dráhy. Břevnovský ovál letos prošel velkou rekonstrukci a upravený povrch si chválí i soupeři. „Dráha je prvotřídní,“ liboval si i jediný český stálý účastník Grand Prix, Lukáš Dryml z dnes již mistrovských Pardubic.

„Domácí trať je vždy výhodou. Naši jezdci ji dokonale znají,“ potvrdil Ondrašík. V pondělí odpoledne po prostudování konečné startovní listiny znal také odpověď na to, kdo ze Mšena bude největším soupeřem. „Určitě Tomáš Topinka a dvojice polských jezdců Piotr Protasiewicz, Norbert Kosciuch,“ přemítal šéf pražského klubu.

Závod na Markétě startuje za umělého osvětlení dnes od 18.00 hodin. Záznam bude vysílat program ČT4 Sport zítra od 20:55 hodin.

Denis Postler, Radek Vičík

Kam za sportem v Praze?
ÚTERÝ 23. září

ATLETIKA 15.30 Vrhačský trojboj žactva – koule, disk, oštěp (Stadion mládeže, Na Kotlářce 1 v Dejvicích).

BILLIARD 19.00 Harlequin Tour, otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

BRUSLENÍ Veřejné: 10.30 až 12.00 a 15.00 až 17.30 (na Štvanici), 10.00 až 12.00 (Ice Arena Letňany).

FOTBAL Pohár Pražského fotbalového svazu, předehrávka 2. kola: 16.30 SK Ďáblice – ČAFC (Kokořínská 34, Praha 8-Ďáblice).

GOLF 12.00 Turnaj HCP úterý (hřiště Hodkovičky, Vltavanů 982, Praha 4), 14.00 Hostivařská Tour (Golf Club Hostivař, Hornoměcholupská 565, Praha 10).

HOKEJ Extraliga, 7. kolo: 18.15 Slavia – Zlín (O2 Arena, Vysočany).

PLOCHÁ DRÁHA 18.00 Mistrovství ČR tříčlenných družstev (stadion na Markétě na Břevnově).

(klt, dp, rav)