Poté se rozehrálo střetnutí, ve kterém čeští pozemkáři narazili. „Zklamání necítím, před turnajem jsme věděli, že musíme zachránit divizi B, což se podařilo," uvedl Kotrč po porážce 1:5. Loučení s cenným kovem na krku si ale představoval.

„Bronz by nám slušel. Škoda semifinále s Polskem (1:2), ve kterém jsme bojovali až dokonce a skutečně se k nám nepřiklonilo štěstí. Se Skotskem jsme dostali dva hloupé góly, které nás nahlodaly. Ze všech sil jsme se vrhli do útoku, snížili, chvíli na to nás ale srazila třetí branka. Naše hra trpí výpadky. Na pět minut přestaneme běhat, čehož kvalitní týmy dovedou využít," našel příčiny porážek spolehlivý obránce celku, který dle slov Kotrče na elitní divizi v současnosti nemá.

„Hrát áčko je zajímavá zkušenost. Dostáváte v něm ale osm, deset branek za zápas. Za Holandsko, Belgii a Německo nastupují profesionálové, zatímco naši kluci chodí trénovat po práci," líčil muž, který vyvodil z akce jasné závěry.

„Poučení do budoucna, musíme vydržet hrát sedmdesát minut. Což je spojené s fyzickou přípravou. Ne všichni kondičně stačí. Český tým je nyní ve fázi přebudovávání. Talentovaných hráčů máme dost. Jenom vlohy ale nestačí. Kluci si musí uvědomit, co od sportu chtějí. Kdo chce víc, musí pro to něco udělat. Jinak zůstane v průměru, ze kterého se nezvedne. Chci ale věřit, že vše nová generace vezme za správný konec," dodal Richard Kotrč, dost možná budoucí asistent týmu, který nyní opouští.

Česko – Skotsko 1:5 (1:3)Branky: Plochý – Bain 3, Forsyth, Collins.

Hodnocení akce očima trenéra českého výběru Miroslava Ludvíka naleznete v úterním vydání Pražského deníku.

Konečné pořadí mistrovství Evropy divize B
1. Polsko, 2. Rakousko, 3. Skotsko, 4. Česko, 5. Ázerbájdžán, 6. Ukrajina, 7. Švýcarsko, 8. Chorvatsko.
Mezi elitu postupují Polsko a Rakousko, o kategorii níž sestupují Švýcarsko a Chorvatsko.