Jediný zástupce metropole v extralize i v tomto turnaji vstoupil do dvoudenního klání porážkou 2:5 s pozdějším vítězem z Hradce Králové. „Hráli jsme špatně, udělali jsme strašně moc chyb, i takových základních. I přesto, že jsme vedli o dva góly, nedokázali jsme pak ten zápas kontrolovat a soupeř se snadno dostal zpátky do hry,“ komentoval první vystoupení svého týmu kouč Pražanů Milan Jelen.

Mostu pak jeho svěřenci podlehli 1:2, ale hra se notně zlepšila. Nad lídrem extraligy Pražané dokonce po první polovině zápasu vedli 1:0. „V kabině jsme si po prvním zápase řekli dost věcí, snažili jsme se dát hře řád. Po první polovině jsme však opět soupeře dostali do hry, když jsme se nechali vyloučit,“ litoval zbytečných trestů Jelen.

Zlepšení v souboji s lídrem extraligy

S Mostem potom sice jeho svěřenci prohráli 1:2, ale předváděná hra se hodně zlepšila. Nad lídrem extraligy Pražané dokonce po první polovině zápasu hraného na 2×15 minut vedli 1:0. „V ka-bině jsme si po prvním zápase řekli dost věcí, snažili jsme se dát hře nějaký řád. Po první polovině jsem byl spokojený, ale pak jsme opět soupeře dostali do hry, když jsme se nechali vylou-čit,“ litoval zbytečných trestů Jelen.

Most totiž ukázal svoji kvalitu a díky dvěma gólům v přesilov-kách otočil skóre ve svůj prospěch. „Zápas jsme si tak prohráli sami, byť si myslím, že v mnoha ohledech jsme se soupeři vy-rovnali nebo jsme byli i lepší,“ uvedl kouč pátého celku extrali-gy k duelu se Severočechy.

Proti Kladnu neměli nárok

V neděli tak na Kert Park čekal už jen duel o třetí místo ve skupině. Ani ten mu však nevyšel, Kladnu podlehl vysoko 3:7. „Zaspali jsme začátek, obrana i brankář byli nesoustředění a dostali jsme dva rychlé góly jako přes kopírák,“ vrátil se ke třetímu vystoupení pražského celku jeho trenér.

Hned ve třetí minutě sice snížil Lukáš Plzák, ale o pět minut později Kladenští využili přesilovku. Po třetím gólu Kert vystřídal gólmana, ale Heřmánek udržel čisté konto jen necelých padesát vteřin. „Proti KEBu se pak dá taková ztráta těžko korigovat. Vyzkoušeli jsme time out, změnu taktiky, stáhli jsme hru na dvě lajny, ale nic nepomohlo,“ poznamenal kouč ke zbytku zápasu.

Alfou a omegou úspěchu je defenziva

Pohárový turnaj podle něj odkryl řadu nedostatků týmu z Lužin. „Máme na čem pracovat. Hlavně v obranné fázi. To je alfa omega všeho a pokud ji nezlepšíme, měli bychom v extralize velké problémy. Jsem ale rád, že jsme v Plzni odehráli tři utkání proti těžkým soupeřům, protože jen to nás mohlo prověřit,“ pochvaloval si i přes tři porážky Jelen účast v poháru.