Teď už jde jen oto, že na „smetišti“ I. české národní ligy jsou (minimálně) dva kohouti, kteří se ovytouženou metu poperou– velcí rivalové TJ Kovo Praha a HC Kert ParkPraha.

„Cíl je jasný, postup do extraligy,“ říká kapitán a hrající asistent trenéra Kert Parku David Kuna. Jiné mety nemůže mít ani Kovo, jež vloňské sezoně sestoupilo znejvyšší soutěže. „Teď půjde jen orozjezd, rozhodne se až vdubnovém play off,“ připomíná šéf Kováků MichalKrček.

Po play off čeká ještě baráž

Kdo vplay off uspěje, nesmí přehnat oslavy. Dva postupující mezi elitu určí až následná tříčlenná baráž. Jejími účastníky budou poslední tým extraligy a vítězové play off české a moravské národníligy.

To je ale ještě daleko. Ovíkendu teprve pokračuje po dlouhé pauze 16.a 17.kolem dlouhodobá část I. ligy. Ta má 22kol a pak přijde play off, vjehož finále se čeká vyhrocený duel znepřátelených klubů zmetropole.

„Ano, všichni nám říkají, že se potkáme sKovo ve finále, ale nelze podceňovat ani Třemošnou, Přelouč idalší,“ varuje Kuna. Cokoliv jiného než velké pražské derby (vsoutěži jsou ještě SK Ďáblové Praha, ale na poslední 12.pozici) by bylo ovšem senzací. Napovídá tomu ipostavení vtabulce, vede ji Kovo před Kert Parkem, oba 33bodů. Třetí Tatran Třemošná má otřiméně.

Pražské derby

Oba pražští soci mají isrovnatelnou ekonomickou sílu sročním rozpočtem necelého půlmilionukorun.

Možná přece jen menší výhoda je nyní na straně žlutých, tj. Kertu. „Tým jsme doplnili opět hráčů včetně těch, kteří se uzdravili,“ prozrazuje Kuna. „Od nás odešel Ondráček, ukončil hostování zLetohradu. Posily nemáme, ani je není odkud brát,“ tvrdíKrček.

Ke vzájemnému duelu Kovo– Kert Park vzákladní části dojde už přiští neděli 9.března na Palmovce. Vprvním vzájemném klání vříjnu vyhrál Kert Park 3:2 po nájezdech. Prosincová odveta patřila Kovu, to byl ale zápas 4.kola Českého poháru.

Kováci už ale pohár opustili, ouplynulém víkendu podlehli 0:4 Habešovně Gladiators Kladno– obhájci mistrovského titulu isoučasnému suverénovi nejvyšší soutěže. „Školili nás vkoncovce. Aspoň nám to otevřelo oči,“ uvědomuje si Krček význam souboje snejlepším českým mužstvem.

Jak Kovo, tak iKert Park mají své domácí hřiště na Palmovce. To se má ale vpřípadě druhého znich změnit. „Pro nás je klíčovou lokalistou Praha 13, tedy Lužiny. Tam chceme vybudovat své domácí hřiště,“ prozradil na závěrKuna.