Baráž je složena jen ze tří zápasů. A možná ani to ne. Dnes v sedm hodin večer ji zahájí domácí Kovo Praha duelem s vítězem české národní ligy Snack Dobřany, zítra v 16.00 se pak utkají Západočeši s vítězem moravské národní ligy Intevo Karviná. V neděli hodinu před polednem je na programu závěrečný zápas Kovo – Karviná, ale jen v případě, že po sobotě nebudou známa jména dvou postupujících. Kovo hraje baráž proto, že v extralize skončilo na předposlední pozici. Poslední Jihlava sestoupila přímo.

„Mnozí lidé z hokejbalového prostředí favorizují Karvinou. Z tohoto pohledu se zdá být klíčovým hned úvodní páteční zápas Dobřan s námi,“ prozradil Deníku šéf hokejbalistů TJ Kovo Michal Krček. Za Karvinou hraje mj. reprezentant Luka. Dobřany sice vyhlásily, že o samotnou účast v extralize nestojí, ve finále play off české národní ligy však zdolaly 3:2 na zápasy tým Kert Parku. „Mně osobně to je vcelku jedno, ale je zřejmé, že vzájemný souboj Kovo – Kert Park by byl hodně na ostří nože. Vzájemné provokace a potyčky nevyjímaje,“ odhadl Krček.

Kovo hrálo naposledy soutěžní zápas v polovině dubna, od té doby jen pět přátelských zápasů. Dva z nich byly s reprezentací, jež se připravuje na mistrovství světa. Na Palmovce podlehlo Kovo národnímu týmu 2:5 (byť ještě po dvou třetinách vedlo 2:1) a na Kladně 3:5. „Extraligu chceme hrát i v příští sezoně. Věříme si,“ dodal Krček.