„Jde zhruba o dvouměsíční pauzu. Ano, je to šíleně dlouhé, ale takové jsou regule, a tak to také všichni akceptujeme,“ řekl Deníku šéf Kováků Michal Krček. Tříčlenná baráž se bude hrát buď koncem května, nebo až počátkem června. V Praze na Palmovce. Kromě Kova to budou vítězové play off české a moravské národní ligy.

Základní část těchto soutěží vyhrály celky Kert Parku Praha a Malenovic (hokejbalisté ze Zlína), které jsou logicky favority i v probíhající vyřazovací části. Kert Park ve čtvrtfinále české sekce vyřadil Jestřáby z Přelouče 3:0 na zápasy, v semifinále ho čeká Nová Včelnice. „Můžeme si za to sami, že jsme spadli do baráže. Teď musíme poctivě trénovat a připravit se. Ale kvalitu náš tým určitě má,“ tvrdí Krček.

Ze tří účastníků baráže postoupí do extraligy dva. Půjde o hodně vyhecované zápasy. Budou jen tři, každý s každým se utká jen jednou. A předpokládané derby Kovo–Kert Park!? „Všichni se dobře známe, ale bude to na krev. Rivalita mezi námi je značná. Asi taková, jako ve fotbale mezi Slavií a Spartou,“ předem slibuje atraktivní a emotivní podívanou Krček.