První z něžné části výpravy se v Las Vegas představí Lenka Hocková, která má v osmadvaceti letech na kontě mnoho účastí na evropských i světových šampionátech včetně 5. místa z mistrovství Evropy v roce 2011.

Jakou sezonu letos prožívá? Výsledkově příliš nezazářila, ovšem zápasnicky se její projev neustále zlepšuje. Trend potvrdila také na posledním přípravném turnaji. Poland Open ukončila s bilancí dvou proher, jednou v prvním kole, druhou v repasáži, kam ji její první přemožitelka z Ruska vytáhla díky postupu do finále. Ale právě zápas s ruskou reprezentantkou ukázal, jak málo chybí české sportovkyni k úspěchu mezi světovou špičkou.

„Šlo o moje nejlepší letošní utkání, i když prohrané. Ruska byla opravdu silná. Po celých šest minut zápasu to byl vyrovnaný duel, ve kterém nejprve bodovala ona, poté jsem se technicky prosadila já. Byla jsem ve vedení a držela výhru. O tu jsem přišla nešťastným způsobem, a sice jedinou sekundu před koncem," popisuje Lenka Hocková těsnou porážku.

Do Las Vegas ale Hocková neodletěla s tím, že by chtěla pouze zazápasit: „Cíl je jasně daný kvalifikačním klíčem pro Rio. Tedy umístění mezi šestkou, které zaručuje postup. Medaile by byla třešničkou na dortu."

Sama Hocková si je vědoma, že podobných proher, kdy v utkání nejprve vedla, ale nedokázala ho dotáhnout do vítězného konce, zažila letos na mezinárodní scéně přespříliš.

„Na červnových Evropských hrách v Baku jsem v prvním kole s Finkou celou dobu udávala tempo, dokázala jsem se technicky prosadit a bodovat. Jenže s blížícím se koncem začala pracovat moje hlava, která ho nezvládla a já prohrála. Na tomto problému aktivně pracuji s mentálním koučem a věřím, že v Las Vegas se i tato příprava projeví," říká otevřeně Hocková.

V její kategorii do 53 kilogramů se, na rozdíl od většiny jiných vah, dá jednoznačná favoritka určitě snadno. Je jí japonská zápasnice Saori Yoshida, mnohonásobná mistryně světa, trojnásobná olympijská vítězka…

Česká reprezentantka se ale soustředí jen na sebe, doladění formy a také hmotnosti.

„Příprava byla dlouhá, náročná, ale především kvalitní. Doma jsem se moc neohřála, většinu času trávila na soustředěních v zahraničí. Měla jsem možnost trénovat s těmi nejlepšími a jsem si jistá, že jsem udělala maximum. Shazuji pět kilogramů, což je na holku dost a hodně to bolí. Pak už se budu soustředit jen na zápas," dodává Hocková.

Seriál uzavřeme v úterním Pražském deníku profilem asi největší naděje na postup do Ria Adély Hanzlíčkové.