Malajsie patří ke kvalitním squashovým zemím, hned pět jejich hráčů je v elitní světové stovce. V souboji jedniček Viktor Byrtus vyzval Addeena Idrakieho, který drží 65. místo na PSA žebříčku. „Nejdříve Viki promrhal vedení 10:6 v prvním setu, druhý se mu ale podařilo vyhrát. Další dva byly velmi vyrovnané a škoda, že se unavenému Malajci podařilo se štěstím zvítězit ve čtyřech setech,“ viděl utkání trenér Uherka.

close Daniel Mekbib. info Zdroj: Czech Squash zoom_in Daniel Mekbib. Češi tak museli vyhrát dvě utkání. Nejprve nastoupil Daniel Mekbib proti Sanjayemu Jeevavovi, 91. hráči světa. A poradil si s ním ve čtyřech setech. „Bylo to snad ještě napínavější utkání, po dvou vyrovnaných setech začínal mít navrch neúnavně běhavý Malajec. Danovi se podařilo vyhrát tři sety také díky změně strategie,“ popsal Uherka. Do rozhodujícího duelu tak nastoupil Jakub Solnický, na kterého čekal Ameeshenraj Chandaran. A soupeře přehrál 3:0 na sety. „Doslova ho uvařil a mohli jsme se radovat z postupu mezi nejlepší desítku,“ dodal s úsměvem Uherka.

Čeští squashisté tak vybojovali historický výsledek v rámci týmových soutěží. O deváté místo si zahrají v neděli s Hong Kongem, jehož hráči porazili Austrálii. Čeká se opět vyrovnaný duel, protože v sestavě mají dva hráče z první světové padesátky.