„Musím říci, že tenhle projekt Roberta Změlíka je skvělý a úžasný. Je tím, co určitě motivuje žáky. Ale on nemotivuje jen žáky, ale i kantory k tomu, že mají ve výuce možnost s dětmi pracovat jinak, než by třeba pracovali. Je to skvělý nápad a skvělá myšlenka,“ říká o projektu Ivan Trojan.

Nedávno se zúčastnil dětského dnu, u běžecké disciplíny se kolem něho se míhaly stovky dětí. „Byly to úžasné chvíle. Je vidět, že každá aktivita, jako právě OVOV, je prospěšná a má smysl.“

Na vlastní hodiny tělesné výchovy na základní škole vzpomíná Ivan Trojan velice rád. „Na pražské Základní škole Jeremenkova byl mým tělocvikářem pan učitel Palán. Dělali jsme všechny sporty, byl to opravdu různorodý pohyb. Z mého pohledu to bylo úžasné. Tenhle pan učitel byl zapálený pro sport a dokázal pro něj nadchnout spoustu žáků,“ vzpomíná Ivan Trojan.

„To, že jsem chtěl žít sportem, bylo určitě i kvůli panu učiteli, který mi ukázal cestu, moji lásku ke sportu znásobil a ukázal mi tak, co by mne v životě mohlo bavit,“ ujistil.

Nácvik na spartakiáda ho nebavil

I když měl Ivan Trojan rád všechny druhy sportů, přiznává, že neměl rád nácvik na spartakiádu. „Nebavilo mne to. Ale cvičil jsem i na Strahově, to bylo v roce 1975, já byl mladší žák a cvičili jsme tehdy s létajícími talíři,“ vzpomíná. Ostatní sportování ale doslova miloval.

Trojan je velice vytíženým hercem jak v pražském Dejvickém divadle, tak na filmovém plátně. Sport však nezanedbává. „Před dvěma lety mne „ukecali“ bývalí spoluhráči z basketu, hrál jsem totiž basketbal aktivně, abych s nimi začal znovu hrát. Pokud tedy nějaký čas najdu, tak si s nimi rád zahraju. Kromě toho ale hraju fotbal za pražský tým Real Top, což je mužstvo složené většinou z umělců. A protože mám z vrcholového sportu zničená záda a kyčle, tak chodím do studia MyPilates, a právě tohle cvičení mi pomáhá posilovat svaly,“ dodal herec.

Celostátní finále soutěže OVOV se koná tento pátek 5. a v sobotu 6. září na pražském stadionu Juliska.