„Do derby jsme vstoupily skvěle. Navíc nás ještě nabudily dva rychlé góly," popisovala úvodní kanonádu Herbadentu devatenáctiletá útočnice domácích Barbora Sádková.

 „Potom jsme se ale trochu ukolébaly, nechaly se zbytečně vylučovat. V oslabení jsme dostaly jeden gól z nepokryté dorážky před brankou, druhý pak smolně při vlastní přesilovce, ve které se při jednom z rutinních zákroků ozvalo naší brankařce Novákové koleno. S handicapem už se nedokázala přesunout ke druhé tyčce," pokračovala reprezentantka.

 „Ani druhá třetina nerozhodla. Ještěže nám gólově skvěle vycházejí ty třetí. I tentokrát jsme si v poslední dvacetiminutovce vybudovaly potřebný náskok a zápas už v klidu a s radostí dohrály," těšilo velikou naději českého florbalu, která na závěr shrnula vše podstatné.

 „Myslím si, že se hrál zajímavý florbal, ve kterém se našly jak pohledné útoky, tak vyostřené momenty. My se soustředily na styl Elite, jejichž hráčky se snaží hrát hodně individuálně a prosadit se jedna na jednu. Když se nám tento způsob podařilo eliminovat, bylo rozhodnuto," doplnila spokojená Sádková.

To její protivnice z útoku Elite Hana Poláková štěstím zrovna nezářila.

 „Porážka mě moc mrzí. I proto, že jsme dokázaly v prvních dvou třetinách herbadentkám statečně vzdorovat. Samozřejmě nejsme tak technicky vyspělé, dokud jsme ale stačily fyzicky, výsledek byl vyrovnaný. Když jsme kondičně odešly, dostávaly jsme branku za brankou," litovala čtyřiadvacetiletá kapitánka, jež ale prohru s mistryněmi nepřeceňovala.

 „Musíme především porážet týmy na naší výkonnostní úrovni a snažit se urvat co nejvíce bodů s celky, které jsou nad námi. Pokud se to podaří, můžeme v letošní extralize pomýšlet na páté až šesté místo," dodala Poláková.

Dalším družstvům metropole se příliš nedařilo. Zvítězily pouze průběžně páté bohemačky, jež si poradily s Libercem 6:4. Třetí děvčata z Chodova prohrála ve Vítkovicích 1:3 a předposlední Děkanka v Olomouci 4:5.

Herbadent SJM Praha 11 – Elite Praha 9:3 (3:2/2:1/4:0)

Sestava a branky Herbadentu: Nováková, Suková – Krupnová, Jarolímová, Jílková 1, Sádková 1, Klímová 1, Billá 1, Urbánková 4, Šrámková, Kadučáková, Theodosisová, Hořejšová, Poláková, Čapková, Cepek-Žižková 1, D. Šteglová, Ferencová, Kleinová. Trenérka M. Šteglová.

Sestava a branky Elite: Gécová – Jelínková, Šindelářová, Vranová, Řepková, Zimina, Nováková, Kinkalová, Poláková, Urbanová, Havlíková, Baráková, Stará, Pichrtová, Kubátová, Sátrová, Veselá 3, Domonkosová. Trenér Vancl.