Trenére, první liga je finančně náročnější než druhá. Jak složité bylo rozhodování, zda ji hrát?

To není otázka pro trenéra, nýbrž pro vedení oddílu. Pokud ale vím, tak byl výbor házené v čele s panem Šajnerem od začátku nakloněn postupu. Nárůst prostředků zase není tak veliký, jelikož máme skvělé tréninkové zázemí v hale v Heroldových sadech.  Náklady tedy vzrostou pouze co se týče cestování a řekněme rehabilitace. Prostředky například na rozhodčí zůstávají stejné. Jsme amatéři, a tak si děvčata řadu položek hradí sama.

Měl loňský kádr na první ligu?

Samozřejmě neměl. Nechtěli jsme ale nic rozbíjet, ani nikoho vyhazovat. Sáhli jsme k rozšíření celku na dvacet hráček. Dobře víme, že budeme každou z nich potřebovat.

Jak se tvořila soupiska pro sezonu 2012/13?

Chtěli jsme minimálně zdvojit, nejlépe ztrojit všechny posty. Museli jsme se ale vyrovnat s odchody několika zkušených hráček, které se na první ligu necítily, ať už z rodinných důvodů nebo z výkonnostních. K nim se přidaly studentky, kterým schází čas k trénování.

Kdo přišel?

Posílili jsme na spojkách, přišly Pavla Kropíková a Bára Havlíčková z Liberce. Ze stejného klubu se vrátilo i pravé křídlo Míša Salačová. V Kobylisech jsem dříve vedl Janu Kulíškovou a Evu Uhlířovou, se kterými jsem udělal jen ty nejlepší zkušenosti, a tak jsem byl rád, že nás nyní posílily. Nesmím zapomenout na dorostenky Míšu Pelikánovou a Kristýnu Chajdovou. Angažovali jsme i brankařku Radlic, původem ze Slavie Pavlínu Michalskou.

Je nějaký post, jež byste rádi doplnili?

Ano, chtěli bychom se poohlédnout po pivotce, jelikož máme v kádru jen jednu hráčku na tento post. Pokud ji neseženeme, budeme si ji muset vyrobit.

Jakou přípravu jste naordinoval děvčatům?

Přípravu jsme zahájili prodlouženým víkendem v areálu v Dobřichovicích. Tam jsme měli k dispozici pískové hřiště, prostory na výběhy. Na Sokole se k nám posléze připojily starší dorostenky. Vedle fyzické části nyní i plaveme, nebo se věnujeme aqua aerobiku.

Kdy se sokolky dočkají míčů?

Už v příštím týdnu začneme herní přípravu. Postupně sehrajeme utkání s našimi dorostenci, zajedeme do Plzně na duel s tamním prvoligovým družstvem SVŠ. Pak na tradiční otrokovický turnaj. Nasmlouvány jsou i zápasy s extraligovým Pískem a prvoligovým Havlíčkovým Brodem. Hrajeme i tuzemský pohár.

S čím vstoupí sokolky do sezony?

Teprve si musíme zvyknout na úskalí nové soutěže. Proto bude pro nás každé místo, které bude znamenat udržení, přijatelné. Holky tu ale vytvořily skvělou partu, poctivě makají, a tak věřím, že soutěž udrží.