Když se vloni v dubnu loučila s reprezentační kariérou, možná ani nepředpokládala, že se tak brzy vrátí na české palubovky. Nejlepší křídlo minulé sezony norské ligy a rekordmanka Ligy mistryň v počtu titulů za sebou Jana Knedlíková zavítá s Vipers Kristiansand na místo, které ji házenkářsky formovalo. Na Slavii.

Program turnaje
Sobota 19. srpna
16:00 Thüringer HC – NEKA Kézilabda (skupina A)
18:15 DHC Slavia Praha – Vipers Kristiansand (skupina B)
Neděle 20. srpna
13:00 poražený A – poražený B
15:15 vítěz A – vítěz B

V rámci turnaje Grand Prix Prague se potká s bývalými spoluhráčkami z národního týmu, narazit může i na bundesligového vicemistra Thüringer.

„Na Janču (Knedlíkovou) se moc těším. Kristiansand má celý tým poskládaný z těch nejlepších hráček,“ uvědomuje si Julie Franková, opora pražské Slavie. Ta absolvovala stejně jako zbytek týmu společný trénink se severským šampionem, v sobotu 19. srpna se ale oba celky postaví proti sobě. „Pro mě osobně to bude určitě něco velkého. Lepší zážitek asi ani nejde zažít.“

Vipers vyhrály Ligu mistrů třikrát za sebou, stejným stylem válcují i jejich domácí soutěž. „Nevím, jestli se na to dá vůbec nějak připravit. Půjdeme do toho s tím, že zabojujeme o každý gól a budeme chtít nasbírat nové zkušenosti od těch nejlepších,“ dodává Franková.

Na utkání platí dobrovolné vstupné, ještě předtím turnaj zahájí souboj Thüringeru s maďarskou NEKOU.