Reprezentantka a jedna z opor klubu šest týdnů léčila zraněné rameno. Pro ni to mohou být dva či tři poslední zápasy v červenobílém dresu, po sezoně odchází do prvoligového německého klubu Blomberg-Lippe.

I kádr Mostu má slabé dny 

„Samozřejmě je to pro mě i spoluhráčky dobrá zpráva, zvyšují se tak naše šance na úspěch, protože Kamila je skutečně rozdílovou hráčkou," poznamenává ke své svěřenkyni, devatenáctileté spojce, kouč Slavie Richard Řezáč, který v posledním týdnu analyzoval šest videozáznamů zápasů Mostu.

„Šel jsem hodně do hloubky, abych si potvrdil předchozí zjištění. Nejsme favoriti, víme, jaká je síla kádru Most. Ale i oni mají slabé dny. Doufám, že si nějaký vyberou v této sérii. Necítíme se ani jako outsider," přidává Řezáč, jehož těší, jak hráčky přistupují ke dvoutýdenní přípravě na vyvrcholení soutěže. „Mají obrovskou chuť, samy se podílejí na přípravě taktiky a vymýšlení signálů, makají, protože chtějí být Mostu co nejhouževnatějším soupeřem."

První utkání začíná v sobotu 

Podle Řezáče dokumentuje vážnost situace i to, že asistent František Štika, vítěz PMEZ s Duklou Praha, který se k týmu přidal před měsícem a půl, se tento týden zapojil do tréninku ještě víc než obvykle.

„Pro děvčata jde o signál, že se chceme prezentovat precizní hrou bez technických chyb," uzavírá Richard Řezáč. První utkání série Slavia Praha Baník Most, hrané na dvě vítězství, začíná tuto sobotu v 17.00 ve vršovické hale. Na něj pak naváže čtvrtý finálový duel mužů mezi Duklou a Plzní.