„Být kapitánkou je pro mě velká čest, i když jde v našich podmínkách tak trochu o čestnou funkci,“ začíná nečekanou volbou teprve jedenadvacetiletá hráčka.

„Chci být dobrou spojkou mezi týmem a trenérem. Povzbudit holky, když se jim nebude dařit,“ připomíná činnost, které bude po odchodu opor Petry Vítkové a Kateřiny Keclíkové jistě zapotřebí.

„Samozřejmě, že je pro nás ztráta takovýchto hráček citelná a naše souhra bude ze začátku skřípat. Jsou ale pryč, my se s tím musíme vyrovnat a vzít odpovědnost na sebe,“ nebojí se nového úkolu.

„Máme hodně mladý tým, který ještě omladil příchodem čtyř juniorek. Věřím ale, že se i ony brzy prosadí. Například Helena Ryšánková má všechny předpoklady k tomu hrát špičkovou házenou,“ věří v sílu nových spoluhráček.

„Na interligovém vrcholu letos asi nebudeme. Vidím tam házenkářky z Veselí nad Moravou a Michalovcí. Naším cílem je účast v play off, ve WHIL chceme skončit minimálně páté,“ dodává odhodlaně Kutlvašrová.

Slavia – Jelenia Góra 26:29

Slavia: Satrapová, Peerová, Jarošová – Kutlvašrová 8/1, Jonášová, Romanczinová 3, Burdová 2, Raková 2, Knedlíková, Janoušková 1, Černá 7/3, Prokešová, Mouleová 3, V. Michková.

David NEJEDLÝ