„Jsme rády, že jsme postoupily. Musím ale přiznat, že se utkání neslo spíš v přátelském, nikoliv soutěžním duchu. Důležité bylo, že jsme si zahrály všechny a nepustily domácí do hry. Ty sice ze začátku dobře trefovaly prostor naší branky z prostoru devítek, brzy jim ale vyschl střelecký prach a my je rozstřílely z brejků," hodnotila duel sedmadvacetiletá opora sešívaných Martina Jonášová, která už spíše hleděla k sobotnímu domácímu utkání WHIL, ve kterém od 18 hodin přivítají slávistické hráčky úřadující mistryně republiky z Poruby.

 „Na střetnutí se moc těšíme. To už bude úplně jiná káva," pokračovala střední spojka červenobílých, jež na tomto postu zaskakuje za zraněnou českou reprezentantku Kateřinu Keclíkovou.

 „Záskok brzy skončí a já se přesunu na své oblíbené levé křídlo. Kačka a kapitánka Hanka Kutlvašrová v Plzni totiž pouze odpočívaly a proti Porubě nastoupí," objasňovala.

Jak tedy na Ostravanky?

 „Musíme hlavně ubránit jejich rychlý útok a střelbu z dálky. Osobnosti typu Chrenkové, Poznarové, Dubajové a Tóthové se ale těžko brání. Tím spíš, že mají Slezanky hodně vyrovnaný kádr, což jsme poznaly už v přípravě," narazila na smírnou bilanci obou celků z letní pauzy, ve které červenobílé házenkářky nejprve prohrály v Porubě 25:32, aby ji v domácím prostředí porazily 28:24.

 „To už je dávno pryč. Jsme ale rády, že jsme s holkama hrály. Můžeme se totiž prezentovat jinak než v přípravě. Jak? To samozřejmě neprozradím," smála se hráčka, která je co do tipu na výsledek opatrná.

 „Chceme pochopitelně zvítězit. Očekávám ale hodně běhavé a bojovné utkání, které bude bolet. Pokud bych si měla tipnout, dala bych kříž s výsledkem 21:21," doplnila Jonášová.

HC Plzeň – DHC Slavia Praha 22:36 (12:21)

DHC Slavia Praha: Satrapová, Kantůrková – Janoušková, Knedlíková 7, Palasová 1, Rezlerová, Königová 2, Mouleová 2, Černá 7, Jonášová 3, Jačková 3, Pokorná 5, Jedličková 1, Stellnerová 5. Trenér Řezáč.