Podobný scénář si letos nechtějí slávisté připustit. „Očekáváme razantní návrat do první čtyřky. Ucelení kádru na dvouleté období a finanční stabilizaci klubu," tvrdí předseda oddílu Richard Toman.

Příprava začala sešívaným ve středu 18. července. Družstvo bylo rozděleno do tří skupin, podle doby ukončení herní činnosti jednotlivých hráček. „Bylo to nutné, protože některé hráčky po skončení WHIL startovaly ještě na Akademickém mistrovství světa v Brazílii, další se zúčastnily světového šampionátu juniorek. Některé budou reprezentovat Česko na rychle se blížícím dorosteneckém mistrovství světa v Černé Hoře," vysvětluje Toman.

Ten dal důvěru staronovému kouči Richardu Řezáčovi a v tuzemsku prakticky neznámému německému asistentovi Martinu Büttnerovi.

I pohyby v kádru jsou nezvykle velké.

 „Sportovní kariéru ukončila Agáta Romanczinová. Brankařka Šárka Peerová se přesouvá na post trenérky mládeže, ale zůstává v záloze pro případ zranění. Stejně tak i Karolína Pekařová s Kamilou Vondráčkovou, které se přesouvají do juniorky. Ani spojka Karolína Burdová se už nechtěla věnovat vrcholové házené, a tak se vrací do Havlíčkova Brodu, odkud ve Slavii hostovala. Adéla Raková s Marií Kvasničkovou se vydaly na dlouhodobou studijní cestu do zahraničí," vypočítává Toman ztráty, pak se zmíní o nově příchozích.

 „Kádr jsme doplnili o čtyři hráčky Liberce Veroniku Rezlerovou, Pavlínu Kuběnovou, Dagmar Kalčíkovou a Kateřinu Vélovou. Dále o juniorky Nicolu Palasovou, Barboru Janouškovou, Terezu Pokornou, Simonu Skřivánkovou a Elišku Jačkovou. Do přípravy se zapojily i Kateřina Keclíková, jež se vrací z francouzského druholigového OGC Nice, velezkušená brankařka Lucie Kantůrková z Mostu a členka širšího kádru české reprezentace Alena Stellnerová z Písku. U posledních dolaďujeme detaily. S Pískem hledáme společnou řeč v podmínkách přestupu, ale souhlas se zapojením Aleny do přípravy máme," objasňuje.

Zajímalo nás, jak vidí svůj příchod do Edenu Lucie Kantůrková a Alena Stellnerová.

 „V současné chvíli dolaďujeme s Richardem Tomanem poslední detaily nového kontraktu. Všechno je o něco složitější tím, že se teprve v průběhu srpna stěhuji z Lovosic do Prahy a mám dvě malé děti. Proto nestihnu podstatnou část přípravy. Do Slavie bych se ale ráda vrátila. Věřím, že jí budu i prospěšná," míní Kantůrková.

O něco komplikovanější je příchod Stellnerové, která má v Písku uzavřenou smlouvu do 1. září 2012. Přestupní termín ale končí 31. srpna.

 „V dresu Sokola Písek jsem hrála patnáct let. Sice jsem tam byla spokojená, ale cítila jsem, že už potřebuji změnu. Věřím, že se oba kluby dohodnou na mém přestupu už nyní. Pokud se to nepodaří, jsem připravená ve Slavii trénovat a začít za ni hrát až po zimním přestupním termínu, tedy od 1. ledna 2013," líčí Stellnerová.

Pokud vidíme v Edenu rozsáhlé personální změny, pak v názorech na evropské poháry panuje konstanta. A tak v nich ani tentokrát červenobílé neuvidíme.

 „Nedá se nic dělat. Na poháry musíte mít dostatečný počet kvalitních hráček a peníze. První kritérium po několika letech splňujeme, druhé bohužel stále ne," vrací se k problému Toman.

 „Konfrontace s evropskými celky nám ale rozhodně nechybí. Během přípravy se utkáme s vynikajícími norskými, dánskými, švýcarskými, německými, ruskými a polskými družstvy. Celkově v ní sehrajeme dvacet tři mezinárodních utkání. Navíc většina našich hráček startovala nebo bude startovat na různých mistrovstvích, ať už světa nebo Evropy, případně v evropských kvalifikacích. Naše holky jsou snad ve všech  reprezentačních výběrech všech věkových kategorií," chlubí se předseda DHC Slavia Praha.