„Ten úspěšný vstup nám může jedině pomoct. Nastartovalo nás to a vyburcovalo, jsme schopní hrát i s nejsilnějšími soupeři," těší trenérku.

Petro, za sebou máte skvělý vstup do sezony. S jakými plány jste do ní vůbec šly?

Naše ambice jsou určitě se dostat do play off a hlavně zapracovat mladé hráčky a nově příchozí dorostenky do týmu, abychom se stabilizovaly na příští sezonu.

Vzhledem k té náročnosti začátku sezony byla letní příprava v něčem jiná?

Ona byla moje teprve druhá, takže to bylo podlé té první. (směje se) Hrály jsme těžší utkání, v rámci přípravy jsme odehrály kvalitní turnaje se zahraničními soupeřkami a to nám hodně pomohlo k tomu, abychom ten těžký začátek zvládly.

Na úvod vás čekal pohárový zápas ve švédském Skuru. Byl cílem postup, nebo jste věděly, že proti vám stojí silný soupeř?

Věděla jsem, že je to těžký soupeř, ale když vezmu ten první zápas ve Švédsku, tak jsme hrály hrozně, ale ony také. (směje se) Po tom zápase jsem věřila, že bychom přes ně mohly postoupit.

Takže po prohře o čtyři góly panoval před odvetou optimismus?

Přesně tak. Ony nám utekly až v závěru, v posledních dvou minutkách.

V odvetě jste ale naopak vy rozhodly až na konci.

Odveta se vyvíjela podle plánu. Řekly jsme si totiž, že chceme vyhrát každých dvanáct minut o bod, tudíž se to skoro celý zápas vyvíjelo dobře. Deset minut před koncem jsme zazmatkovaly, párkrát ztratily míč a proto to bylo takhle napínavé až do finiše. Věděly jsme, že jsme ve Švédsku dostaly málo gólů, proto jsme si mohly dovolit hrát na výhru o čtyři branky a nemusely hrát na pět. To bylo velmi důležité. Rozhodoval každý útok. Byl to hodně emotivní zápas, přelévalo se to nahoru dolu. Všechny holky chtěly vyhrát, postoupit a na výkonu týmu to bylo hodně znát. Porvaly se o to a vyšlo to.

Postoupily jste do druhé hola, kde vás čeká Viborg, to už je mezinárodní pohárová extratřída, že?

Zase severský styl házené. Je to legendární klub, hráčky má individuálně skvěle připravené. Bude důležité, jak zahrajeme v útoku a prosadíme se.

Daří se vám také v domácí lize, tři zápasy a tři výhry…

Jsem moc ráda. Teď do Poruby jsme jeli bez nemocné Hanky Kutlvašrové, takže zase o jednu spojku méně, ale kočky bojovaly i za ni a vydřely to o gól. Nečekala jsem, že tam vyhrajeme, ale nastartovalo nás to a vyburcovalo k tomu, že jsme schopné hrát i s nejsilnějšími soupeři. O to více se teď v neděli doma těšíme na Most.

Úspěšný start sezony může jedině pomoct.

Určitě, přesně tak. Holky si na Most věří. Loni jsme je dvakrát porazily a ony nás. Jsou hratelné, navíc máme volnější týden, když nehrajeme ve středu. Máme tak spoustu času na přípravu.

Jízda slávistekPohár EHF
Skuru Slavia 26:22
Slavia Skuru 23:18

InterligaPartizánske Slavia 22:35
Slavia Písek 28:11
Poruba Slavia 21:22

Čtěte také: Dukla žije v Evropě. Co předvede proti Zubří?