„Jsme zklamaní, že jsme nezískali bod, ale na druhou stranu jsme obstáli a ukázali jsme, že doma můžeme hrát skutečně s každým," prohlásil kouč domácích Lubomír Krejčíř, s nímž souhlasil také jeho protějšek Jan Josef:

 „Pro nás je vítězství hodně šťastné a maximálně ubojované," přiznal lodivod, který od prvních chvil střetnutí sledoval dobrý vstup nažhavené Litovle. Skóre otevřel Jan Šmíd, po trefách Matěje Konšela domácí drželi dvougólový náskok. V 16. minutě šla Dukla poprvé do vedení a postupně si vypracovala až pětigólový náskok, se kterým odešla i o poločase do šatny.

 „První půle pro nás byla seznámením se špičkovou házenou," poznamenal litovelský trenér Krejčíř.

Po změně stran se začaly dít velké věci, pohříchu především na straně domácích. Litovel vystupňovala tlak, snižovala ztrátu a začala tak cítit šanci na veliký úspěch.

 „Přestali jsme hrát hru, která nám vycházela v prvním poločase. Nebyli jsme tak aktivní v postupném útoku a v obraně jsme dělali hrubé chyby," hledal příčiny výpadku kormidelník Dukly.

Naopak domácí setřepali nervozitu a zlepšili obranu.

 „V útočné fázi jsme hru zjednodušili a obrana získala na agresivitě," poznamenal Krejčíř, jehož svěřenci v samotném závěru po trefách Davida Juříčka, který se do zápasu zapojil i přes potíže s třísly a Jana Šmída v přesilovce vyrovnali na 22:22.

Naplněná hala bouřila, jenže Jakub Dolák vyfasoval oprávněnou červenou kartu a také domácí dohrávali oslabeni. Hosté z posledního útoku při hře pět na pět gólově udeřili, jmenovitě osmnáctiletý Dieudonné Mubenzem.

 „Řekl jsem mu, že tam musí jít po hlavě a buď to vyjde, nebo ne. Naštěstí to vyšlo," oddechl si první muž lavičky Pražanů.

Tatran Litovel – HC Dukla Praha 22:23 (10:15)

Litovel: Baránek, Prauzek – Schmalz 2, Barabáš 2, Nedoma, Hanák, Šuba, Šmíd 4, Konšel 8/3, Havlíček 1, Juříček 1, Pohlmann 1, Macek, Dolák 3. Trenér Lubomír Krejčíř.

Dukla: Rangl, Filip – Šimůnek, Sviták 2, Kývala, Fulnek, Kotrč 3, Rams 4/4, Reichl 5, Petružela, Mubenzem 4, Syřínek 1, Kastner, Šustek 4. Trenér Jan Josef.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4. Vyloučení: 7 – 8. Červená karta: 60. Dolák. Diváci: 470. 13. září, 16.30: Dukla – Hranice.