Házenkáři Dukly zaskočili Zubří, novým lídrem extraligy je Plzeň

Zubří – Ani napodruhé na pražskou Duklu nevyzráli. Ve 13. kole plném překvapivých výsledků se k němu přidali i extraligoví házenkáři Zubří, kteří po nečekaně porážce 24:29 kvůli horšímu skóre přišli o vedení v soutěži a jsou druzí.

4.12.2016

Házenkáři Zubří (v červeném) proti ZlínuFoto: DENÍK/Martin Břenek

„Nerozhodla obrana, ale návrat do ní a mizerná hra v útoku. Chyběla nám zde přesnost. Vyloženě jsme selhali střelecky, což byla voda na mlýn Dukly. Ona to umí," smutnil po utkání trenér Zubří Andrej Titkov.

Valaši celý první poločas drželi zraněními decimovaného soupeře pod tlakem a vedli. Zlom v utkání ale přišel na přelomu poločasů, kdy se nejenže Dukla dostala do poločasového vedení, ale především po přestávce díky skvělému brankáři Petrželovi a v útoku Kotrčovi nachytali Valachy na švestkách a získali rozhodující až desetigólové vedení.

„Kluci neplnili taktické pokyny, hlavně po přestávce. Vaz nám zlomily i mizerné přesilovky. Zatímco Dukla hrála dobře, hlavně bránila, my jsme byli v koncovce špatní," těžce skousával porážku Titkov.

Dukla po dvou překvapivých porážkách s nejhoršími celky soutěže v Zubří vystrčila drápky. „Dokonale nám vyšla taktika, která vycházela z dobré obrany, podařilo se nám zlepšit strašně moc věcí," těšilo po utkání kouče Pražanů Jiřího Kotrče, jenž poslal do hry dva uzdravené hráče „Sice jeden hráč tým nedělá, ale co dnes předvedl Kuba Sviták, bylo neskutečné. Minimálně tento duel v Zubří udělal," smekl trenér Dukly, stejně jako před výkonem gólmana Petržely ve druhé půli. „Co prošlo, pochytal, z toho jsme těžili. Lepší zápas na chycení jsme si nemohli přát. Kluci hráli srdcem," dodal nadšený Kotrč.

TAKÉ ČTĚTE: Lovosice promarnily šanci vrátit se do čela, nečekaně podlehly Jičínu

Extraliga házenkářů - 13. kolo:

Karviná - Nové Veselí 29:30 (16:14)
Nejvíce branek: Monczka 8, Radčenko a Frančík po 5 - Zourek 7, Štěrba 6/3, Sekulič 5.

Plzeň - Litovel 33:20 (18:8)
Nejvíce branek: Poloz 8, M. Tonar 8/2, M. Škvařil 5 - Zbránek 9, Šmíd 3, Hanák a Bechný po 2.

Frýdek-Místek - KP Brno 26:21 (12:9)
Nejvíce branek: V. Petrovský 8, Gřešek 6/5, Kichner a Klaban po 3 - Hastík 4/3, Mráz a Stein po 3, Koubek 3/2.

Zubří - Dukla Praha 24:29 (12:13)
Nejvíce branek: Douda 5, Zahradníček 5/4, Václav 4 - Kotrč 9/1, Reichl, Sviták a Šůstek po 4.

Babiš pokračuje v povolebních jednáních, sejde se se Zemanem

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Šéf vítěze voleb hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům po dnešní zhruba hodinové schůzce s Babišem předseda Starostů Petr Gazdík.

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Schwarzenberg: Lidé očividně raději slyší sliby než pevní postoje

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů.