Přestože byli především v prvním poločase domácím více než vyrovnaným soupeřem a vyhráli ho o jeden gól, odjížděli hraničtí házenkáři z metropole s prázdnou. Mohla za to aktivní, tvrdá a nekompromisní obrana Pražanů, jež dovolila hostujícímu celku ve druhé půli skórovat pouze šestkrát.

To v prvním dějství bylo vše jiné. Dukla především v útoku zaostávala. Nestřílely jí spojky, pokud už ano, tak ukvapeně a nepřesně. Větší vůle ale byla na straně domácích, kteří ve chvílích, kdy neoslňovali, neuvěřitelně dřeli, díky čemuž dotáhli opakovaně až třígólové manko. A už jen proto si všechny body jednoduše zasloužili.

To dobře věděl i trenér Hranic Libor Hrabal.

 „Na Duklu jsme dorazili v okleštěné sestavě, když nám chyběli dva hráči základní sestavy. To náš výkon ve druhé půli ale neomlouvá," vysvětloval moravský lodivod.

 „Prohra mě mrzí, tím spíš, že jsme v prvním poločase podali velice dobrý výkon, a to především v obraně. Tam se nám vcelku dařilo i po změně stran. Když ale chceme kdekoliv vyhrát, musíme dát podstatně víc než patnáct branek," přiznal kouč, který měl o příčinách výpadku jasno.

 „Absolutně nám odešla levá strana, ať už spojka, nebo křídlo. Všechno tak stálo na Stržínkovi s Magrlou, které si ale Pražané po nějakém tom čase dokázali pohlídat," doplnil Hrabal.

Pak si vzal slovo kormidelník Dukly Pavel Pauza.

 „Neviděli jsme nikterak pohlednou házenou. Nicméně se opět potvrdilo, že vyhrává ten, který má lepší obranu," tvrdil trenér Pražanů.

 „K málo vstřeleným brankám ale vše od první minuty spělo. Na obou týmech bylo totiž vidět, jak moc jsou nahecované. Z toho vyplynulo hodně vyloučených, kouskovala se hra. K tomu byli vynikající oba brankaři," vypočítával důležité aspekty utkání.

 „Nám se nevydařil první poločas, ve kterém jsme hráli prakticky bez útoku, respektive v něm byli příliš bojácní. K větší odvaze zavelel v tom druhém Matěj Konšel. Ve chvíli, kdy prolomil svou smůlu v koncovce, přidali se k němu i ostatní a bylo rozhodnuto," dodal Pauza.

HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice 19:15 (8:9)

Dukla: Petržala, Suchý – Petružela 3/3, Kern, Kastner 5, Aliapulios, Sviták, Šik 3, Mráz, Piskač 3, Konšel 3, Kotrč 2, Lehocký, Šůstek. Trenér Pauza.

Hranice: Kučerka, Fabián, K. Magrla – P. Magrla 6/2, Stržínek 5/3, Rachač 1, Lančí, Herda, Bajgar, Samiec, Tůma 1, Šíra 2, Dolák. Trenér Hrabal.