Ta vyhrála už počtvrté v řadě. Začíná tak dokazovat, že předsezónní prognózy nelhaly a na západě Čech sídlí největší aspirant mistrovského titulu.

Tak nějak bez šťávy nastoupili hráči Dukly do zápasu s Plzní. Tatam byla agresivita v obraně. Na to doplatil gólman Petržala, který se už ve třinácté minutě poroučel s jediným úspěšným zákrokem ze hřiště.

Ani útok nezářil. Při vlastní početní výhodě se Dukla dostala dvakrát do pasivity, vyráběla technické chyby (za duel 21!). Jediné čím se „blýskla", bylo vyloučení Svitáka. Mladý hráč pobyl na hřišti 2 minuty a 39 sekund, než se pakoval pod sprchy po hrubém faulu na Milana Škvařila.

 „Šlo o obrovskou chybu obrany. Hráči neměli nechat na brankovišti Škvařila vůbec vyskočit a Sviták mu neměl sahat do ruky. Prostě nesmysl," kroutil hlavou kouč Dukly Pavel Pauza, kterému chmury z tváře neodfoukl ani závěr, ve kterém domácí mohutně dotahovali. Za deset minut snížili vedení soupeře o čtyři branky.

 „Všechno se rozhodlo v první půli, ve které jsme „získali" takový hendikep, který se těžko otáčí. Plzeň má výborný tým. K výhře jsme mu ale napomohli vlastní hloupostí," zlobil se lodivod.

 „Je mi líto vidět, když si hráči v dobré pozici hodí míč na nohu nebo jí ukličkují. To se těžko chápe. V naší hře je takový mus. Každý chce zápas sám rozhodnout a na to jednoduše nemá," doplnil muž, jehož tým v příští kole zavítá na palubovku doma doposud neporažených Lovosic. Chytí se na půdě favorita?

Zápas Dukly s Plzní? Malé derby, říká Motlík

RADEK MOTLÍK.Šest minut zbývalo do konce pražského klání, když se za stavu 23:25 řítil na branku Plzně osamocený Kotrč, snížení ale nedocílil. Dvě minuty poté se situace opakovala, jen se tváří v tvář plzeňskému gólmanovi ocitl mladý Jeníček. Zápas tak měl svého hrdinu, 43letého gólmana Radka Motlíka.

Radku, jak jste viděl váš minisouboj s Kotrčem?
Vím, že to Milan střílí většinou po levé ruce nahoru. Tak jsem to riskl. Bylo to ale spíš o štěstí, nešlo o nějaký excelentní zákrok.

Kam střílí Jeníček, jste ale vědět nemohl.
To ne, je to mladý kluk, kterého vůbec neznám.
Bylo ovšem vidět, že má ruku výbornou, o to víc si zákroku vážím.

Proč si Plzeň zkomplikovala závěr zápasu na Dukle?
Protože neměla Dukla co ztratit, prohrával o šest branek, šla do rizika. My měli malý výpadek, když se skóre skoro srovnalo. Ve finále jsme byli moc rádi, že jsme utkání vůbec vyhráli.

Co se dělo v daném úseku?
Dukla hodně vysunula obranu a my se najednou nebyli schopni prosadit v postupném útoku.

V té době jste hráli v poli i ve čtyřech. Některá vaše vyloučení byla hodně zbytečná. Souhlasíte?
Ony jsou to veliké emoce. Zápas Dukly s Plzní, to je malé derby. Kluci se znají navzájem a utkání jsou vždycky vyhecovaná. Chyby pak nastávají hlavně z přemíry snahy. I když uznávám, že jít do čtyřech za odhození míče po odpískání je hodně zbytečné.

Plzeň je pasována na hlavního favorita extraligy. Vidíte to stejně?
Favority z nás udělali novináři. My svou pozici neřešíme. Jdeme zápas od zápasu a na konci uvidíme.

Prostě se nám teď nic nedaří, přiznává Kotrč

MILAN KOTRČ.Mohl snížit na rozdíl jediné branky. Proti jeho snaze ovšem stál gólman Plzně Motlík. Jeho čtyři góly tak zůstaly ve stínu inkriminovaného okamžiku. Takto smolný večer prožilo 25leté levé křídlo Dukly Milan Kotrč.

Milane, jak moc si vyčítáte neproměnění šance?
Vyčítáte? Už jsem prostě neměl sílu na dokončení akce. Táhl jsem jí sám přes celé hřiště. Střela ale samozřejmě měla být razantnější.

Duklu vždy zdobila agresivní obrana. Proč jste k ní sáhli až deset minut před koncem?
Nemyslím si, že až tak pozdě. Ze začátku nám obrana kolísala a my dostávali zbytečné góly z dálky. Při těchto střelách jsme měli být agresivnější. Pak se to ale zlepšilo. Stejně to ale nebylo až tak důrazné, jak jsme zvyklí. Po změně stran už jsme ale bránili dobře.

Od první minuty jste působili zakřiknutě. Máte stejný pocit?
Prostě se nám teď nic nedaří, což je znát na našem výkonu. Musíme se zvednout. Nebyli jsme zvyklí prohrávat doma a je to nepříjemné.

Dá se vaše situace nazvat krizí?
Já bych jí tak nenazýval. Máme jen výpadek, který přijde v extralize na každého. A já věřím, že v příštím kole odejde.

To ale jedete do Lovosic.
A proč se nechytit tam? S Plzní to bylo všechno pouze o tom, že jsme neproměňovali a měli přes dvacet technických chyb. Jinak si myslím, že se hrál docela pohledný a vyrovnaný zápas, ve kterém jsme nebyli bez šancí.

Těšíte se do Lovosic?
Ano, pokud budeme hrát svou hru, tak jsme schopni porazit kohokoliv kdekoliv. Jen ji musíme předvést.

Klobouk dolů

Běžela 32. minuta utkání. Dukla prohrávala s Plzní o pět branek a už už rozehrávala rychlý brejk. Jenže ouha, brankář Daniel Rangl přiznal teč a Plzeň zůstala v útoku, který Blecha přetavil v osmnáctou branku v síti Pražanů.

 „O ničem jsem se nerozhodoval. Chci vyhrávat pouze férově," prohlásil Rangl.

HC Dukla Pragha – Talent M.A.T. Plzeň 25:27 (12:17)

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Kern, Kastner 3, Sviták, Šik 3, Mráz, Piskač, Kotrč 4, Polášek 5, Rams 3/3, Reichl 2, Šůstek 3, Jeníček 2. Trenér Pauza.
Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – Petrovský 1, Fořt, Linhart 4, M. Škvařil 6, Blecha 3, Vinkelhöfer 6/4, Tonar 3, Pohlmann 2, Loskot, J. Škvařil 2, Šindelář. Trenér Šetlík.

Tabulka Triglav pojišťovna extraligy

1. Hranice 8 7 0 1 233:211 14
2. Lovosice 8 6 0 2 231:193 12
3. Talent M.A.T. Plzeň 8 5 1 2 201:179 11
4. Karviná 8 5 0 3 217:202 10
5. KP Brno 8 5 0 3 201:204 10
6. Jičín 8 4 0 4 191:182 8
7. Dukla Praha 8 4 0 4 211:206 8
8. Frýdek-Místek 8 4 0 4 207:206 8
9. Zlín 8 3 0 5 194:199 6
10. Zubří 8 2 0 6 209:238 4
11. Kopřivnice 8 1 1 6 208:252 3
12. Přerov 8 1 0 7 198:229 2