Pražané se na jaře dostali do situace, kdy se jim nakumuloval program. Honili dva zajíce a nechytli žádného. Ve čtvrtfinále Evropské poháru narazili na silný švédský celek Alingsaas, a protože zároveň bojovali v extraligovém play-off se Zubřím, museli během osmi dnů sehrát čtyři těžké zápasy včetně cesty do Švédska a zpět.

Nový ročník bez evropské konfrontace

To už hrozit nebude. Otázkou však je, jestli sezona bez kontaktu s vyspělými evropskými soupeři a neopakovatelným nábojem pohárových klání mužstvu kolem zkušeného gólmana Tomáše Petržaly prospěje? To se teprve ukáže. „Možná je to škoda,“ konstatoval kouč Michal Tonar.

Petržala zůstal po odchodu ostříleného borce Davida Šůstka spolu Jakubem Svitákem posledním ze „staré“ party, která v posledních letech táhla dukláckou káru. Kromě noviců z vlastní líhně je jedinou posilou Michal Tonar mladší, syn trenéra týmu, který přišel z Plzně.

Dukla bude hrát své domácí zápasy ve sportovní hale SC Řepy v ulici Na Chobotě, kde v nedělní extraligové premiéře přivítá od 16.00 celek z Nového Veselí. „Je to krásná nová hala, kam se vejde asi 500 diváků. Kdyby se na házenou naučili chodit lidé ze sídliště, udělali by správnou atmosféru. Pro fanoušky je k hale i dobré spojení městskou dopravou,“ pochvaloval si trenér.

Premiéra s pikantní příchutí

„Z přípravy mám dobrý pocit. Ze sedmi utkání jsme čtyři vyhráli, mimo jiné i dva ve Slovinsku. Hrálo se naplno celých šedesát minut a možnost ukázat se dostal celý kádr. Kluci jsou na extraligu natěšení, ale první zápas sezony je vždycky ošidný. Všechny týmy mají zkraje extraligy silnou motivaci,“ pokračoval Tonar.

A hned první zápas bude mít pikantní příchuť. Se soupeřem z Vysočiny totiž přijede zkušený harcovník Šůstek, který byl dlouholetou oporou Dukly. Jenže po minulém ročníku se rozhodl dát Praze sbohem a vrátit se do Nového Veselí, tedy do prostředí, kde s házenou začínal.

Trenér má představu o hře a cílech. „Na střední spojce se Sviták bude střídat s Tonarem. Myslím, že se budou dobře doplňovat. Kolem nich by na krajích mělo létat dravé mládí, a ti dva je budou dirigovat a usměrňovat. Chceme hrát týmovou házenou, pochopitelně vyhrávat a být lepší než loni. To znamená dostat se v závěru soutěže mezi čtyři nejlepší a bojovat o medaile,“ dodal trenér.