Vzhledem k tomu, že tento výsledek zůstal osamocený, skončila sezona pro Karvinou neúspěchem. Po dlouhých letech nebojovala o medaile a musela se spokojit pouze se skupinou o 7. –11. místo, kterou vyhrála.

Letos je vše zapomenuto. Svěřenci trenéra Michaliska dvakrát vyhráli, nad Přerovem a především Jičínem. Nestačili pouze na Zubří. Ve svém středu pak našli střelce v podobě levého křídla Marka Vanča, který ve třech duelech zaznamenal už 16 branek.

 „S průběhem sezony jsme zatím spokojeni. V jejím úvodu se trochu negativně projevil odchod několika opor. V zápase s Jičínem už jsme ale hráli dle našich představ," vysvětluje Vančo, který se zápasu na Dukle nebojí.

 „Do Prahy jedeme s pokorou. Dukla je doma silná. V její hale nemůžeme vítězit, ale můžeme tam překvapit," přidává tajemně. Co to znamená?

 „Chceme potrápit favority a odvézt si domů bod," dodává.

Karviná je týmem čtyř osobností, míní střelec Dukly Radek Mráz

RADEK MRÁZ.Patří mezi nejlépe střelecky disponované hráče pražské Dukly. To ovšem letos prokázal pouze v úvodním utkání se Zubřím, ve kterém nastřílel šest branek. Nyní na něj čeká další výzva v podobě duelu s Karvinou. Otázka zůstává, prosadí se 24letá pravá spojka Radek Mráz proti Slezanům?

Radku, zavládla po vítězství s Kopřivnicí (35:25) na Dukle spokojenost?
Ano, splnili jsme to, co se čekalo, tedy že vyhrajeme výrazným rozdílem. Zápas byl navíc rozhodnutý už o poločase, a tak nebyl důvod k nespokojenosti.

Trenér Pauza Duklu přesto kritizoval za příliš mnoho obdržených branek z brejků. Jak jste viděl tuto herní činnost?
Trenér měl pravdu. Kopřivnice si vytvořila víc rychlým útoků, než bylo zdrávo. Proto jsme se na brejky zaměřovali při pozápasovém videu. Snad už jsme se z chyb poučili.

Vypíchněte ty hlavní?
Všechno pramenilo ze zbytečných ztrát míče a pomalého vracení se do obrany.

Karviná na vás čeká pouhé čtyři dny po Kopřivnici. Je rozdíl v přípravě, pokud je takto krátká?
Ano, vlastně jsme jen odhalovali chyby zápasu s Kopřivnicí a neměli čas na detailní přípravu na Karvinou. Proto jí musíme vnutit naší hru a neohlížet se na to, čím se prezentuje.

Vyhovuje vám nynější zatížení sobota – středa – neděle?
Upřímně mně vůbec nevyhovuje. Program je moc nahuštěný. Může tak dojít ke zraněním a i příprava trpí.

Je Dukla na podobnou zátěž fyzicky připravena?
O tom jsem přesvědčený. Fyzicky dobře připraveni jsme. Odběháno toho máme dost.

Karviná je kvalitnější soupeř než Kopřivnice, jak jí vidíte?
Jako tým čtyř osobností. Prim hrají křídla Vančo s Chudobou. Vycházejí z agresivní obrany, ze které přecházejí do rychlých brejků. Obranu řídí Hanisch. O střelbu se stará Sliwka, který se před sezonou vrátil z Polska.

Je Karviná oblíbeným soupeřem Dukly?
To zrovna není, zvláště pokud se podíváte do historie. Karviná totiž opakovaně vyřazovala Duklu ještě v dobách, kdy se hrálo play-off.

Jak se hraje proti Karviné vám?
Nazval bych to střídavou oblačností. Jednou se mi daří, podruhé ne. Věřím, že se tentokrát dobře vyspím.

Pamatujete si nějaký TOP zápas Dukly proti Karviné?
Bohužel ne, pamatuji si ale pravý opak, na loňskou vysokou porážku 22:27.

Jak je třeba hrát?
Musíme vycházet ze zabezpečené obrany. Šanci vidím přes rychlé brejky.

Co očekáváte od duelu?
Moc branek asi nepadne. Oba naši gólmani i karvinský Vydra mají formu.

Jak na Vydru?
Tak to neprozradím, to si nechám pro sebe. (směje se)

Váš tip na výsledek?
Vyhrajeme 26:22!

HC Dukla Praha – HCB OKD Karviná, 4. kolo Triglav pojišťovna extraligy, středa 25. září, 18.00 hodin, hala Ruzyně, Pilotů 217, Praha 6.

Tip redakce: Výhra Karviné 24:23.

Domácí neporazitelnost drží pražští házenkáři v letošní Triglav pojišťovna extralize. Srovnávat ale sílu Zubří, Kopřivnice a Karviné nelze. Dukla prokázala svou kvalitu, v Jičíně ovšem ukázala i zřejmé nedostatky. Ty borci kalibru Sliwky, Vanča nebo Chudoby znovu obnaží a odvezou si do své domoviny oba body.