Oh, jak šeredně se mýlil! Moravané totiž v metropoli předvedli mimořádně ustrašený výkon, po kterém mohl Vávra pouze konstatovat:

 „Těžko se dá hodnotit utkání, ve kterém jsme prohráli o deset branek. Bohužel se ale opakuje špatný přístup mužstva. Kluci jezdí k venkovním zápasům jako na výlet. Dokud nebudou bojovat, poslouchat pokyny trenéra, tak nemohou s tak silným týmem nikdy uspět," nebral si servítky.

Vraťme se ale na začátek utkání, do kterého Pražané vstoupili s náhradním gólmanem Danielem Ranglem ve své svatyni.

 „V zápřahu musí být oba brankáři. Nechtěli jsme rozhodně podceňovat soupeře. Dan ale na tréninku dokazoval velmi dobrou formu a zasloužil si tak svou příležitost," vysvětloval nečekaný tah kouč Dukly Pavel Pauza, který nemusel ani na vteřinu litovat svého rozhodnutí, jelikož se mu 25letý gólman odvděčil čtrnácti zákroky.

Dobře ale hráli všichni Pražané. Dařilo se spojkám, například sedmigólovému Šikovi, křídlům, připomeňme šestibrankového Kotrče. Když se dvakrát trefil i sváteční střelec Kern, bylo jasné, že na Dukle zavládne veliká spokojenost.

 „Předvedli jsme dobrý výkon. Soupeře jsme zatlačili a byli mu schopni dát hodně branek," chválil své svěřence Pauza.

 „Klukům bych vyčetl snad jen příliš mnoho obdržených gólů z brejků. Ty jsou varováním do dalšího zápasu s Karvinou," dodal náročný trenér.

HC Dukla Praha – KH Kopřivnice 35:25 (19:11)

Sestava a branky Dukly: Rangl, Petržala – Petružela 1, Kern 2, Komárek 4, Kastner 1, Šik 7/1, Mráz 2, Piskač, Kotrč 6/1, Polášek 6, Reichl 1, Syřínek 2, Šůstek 3. Trenér Pauza.

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Chalupa – Meca 3, Lipový 2, Střelec 3, Ja. Gřes 3, Bukovský 1, Petřík, Ji. Gřes 4/1, Fulnek 1, Reček 2, Mičola 1, Hanus 4, Hojník 1. Trenér Vávra.

Rozhovory s hráči Jakubem Kernem z Dukly a Janem Hanusem z Kopřivnice si můžete přečíst v pondělním Pražském deníku.