„Čert vem první prohru. Co mě ale strašně mrzí, že jsme doma ještě nevyhráli," litoval kouč Pražanů Jan Josef, který našel jasné důvody zbytečné ztráty. Proč zbytečné? Jelikož Dukla tahala po většinu utkání za delší konec provazu a vypracovala si opakovaně až tříbrankový náskok. Poslední desetiminutovka se jí ale nevydařila.

 „Brno má bez debaty zkušenější tým. My jsme si utkání prohráli v závěru. Ve chvíli, kdy jsme dotáhli skóre z mínus dvou branek na remízu a najednou byli na koni, jsme marnotratně neproměnili rychlý brejk, sedmičku a náskok do brankoviště," kroutil hlavou kormidelník Pražanů.

 „Co mě hrozně vadí, byla obrana na střelce Brna Hantáka ve druhé půli. Ta byla tak strašně špatná, jednoduchá, naivní. Až mě zaráží, že jeden člověk s tak čitelnou střelbou dokáže rozhodnout utkání," doplnil lodivod.

Jeho slova potvrdila spojka Brna Josef Hanták:

 „V závěru jsem dostal opravdu hodně prostoru. Od začátku mě obránci domácích hlídali hodně natěsno a vysoko. Hrálo se mi vážně těžko. Na konci ale agresivita Dukly polevila a mně se střílelo daleko lépe," přiznal specialista na Duklu, kterému ale utkání na ní nikdy nezhořknou.

 „Dvakrát jsem tu zvítězil s Karvinou i se Zubřím, no a teď s Brnem. Mám rád zdejší zápasy, které mají vždycky veliký náboj. Před utkáním jsem hodně sledoval video, zaměřil se na nové hráče a hlavně pozoroval brankáře, což se mi vyplatilo," hovořil především o závěru klání autor brněnských branek s čísly 26, 28 a 29.

Jak ale prožíval vyhrocenou koncovku, ve které se Brňané dostali do tříbrankového náskoku, aby se třicet vteřin před koncem „řítili" do útoku s vedením o pouhý gól?

 „To byly obrovské nervy. V podstatě si ani nejsem schopný vybavit, co se přesně dělo. Vedli jsme, dvakrát ztratili balon a domácím sami dali šanci. Dukla neměla co ztratit, hrála na obrovské riziko. V té době jsem si vzpomněl na závěr utkání Dukly s Frýdkem, které jsem viděl na videu a soupeři ho ještě zremizovali. Zahráli jsme to ale lépe, kolektivněji než Frýdek, nahrávali si a Dukle už balon nepustili," doplnil Hanták, který se po závěrečném hvizdu enormně radoval z vítězství. Jeden muž se ale culil ještě o poznání více. Šlo o Radka Mráze, jenž po pěti letech služeb v letní pauze opustil chodby dukelské haly a s trochou hořkosti zamířil do Brna.

 „Ze začátku jsem pociťoval něco jako křeč. Satisfakci ale necítím, spíš úlevu, že jsme zvítězili. Chtěl jsem tu hrozně vyhrát," usmíval se Mráz.

Mladý tým Dukly ztratil, za svůj výkon se ale nemusí stydět. Boj o budoucnost pokračuje.

HC Dukla Praha – Handball KP Brno 28:29 (14:12)

Dukla: Rangl, Petržala – Šimůnek, Sviták 1, Fulnek, Kotrč 11/2, Rams, Reichl 5, Mubenzem 3, Petružela, Jeníček 2, Syřínek 1, Kastner, Šůstek 5. Trenér Jan Josef.

Brno: Bavlnka, Štolcar – Hubáček 3, Zima, Mráz 3, Dostalík 3, Mičola 2, Veřmiřovský 2, Musil, Koubek, Aspridis 9/7, Kubis, Hanták 7, Weintritt. Trenér Andrej Titkov.

Rozhovory s nejlepšími střelci Dukly Milanem Kotrčem a Brna Borisem Aspridisem přinese dnešní (pondělní) Pražský deník.