V předchozích dvou duelech zlomila Dukla tristní bodovou bilanci z počátku sezony, a tak přijela do Přerova v pozici jasného favorita. Zvláště ve chvíli, kdy domácí postrádali jednoho z klíčových hráčů, pivota Radima Kovaříka.

Přesto vstoupili Přerované do zápasu neohroženě a vedli po celých dvacet minut. Pak ale přišla branková smršť Pražanů, kteří otočili stav na poločasové vedení 19:15. To po přestávce stále navyšovali, až na konečných deset branek.

V jejich dresu se střelecky mimořádně dařilo osmigólové spojce Radku Mrázovi.

 „V prvním poločase nám moc neklapala obrana, podržel nás sice několika dobrými zákroky Tomáš Petržala, ale stále to nebylo ono. Nedokázali jsme se totiž vyvarovat technických chyb, po kterých nás Přerov nekompromisně trestal. V útočné fázi se nám ale dařilo proměňovat, takže jsme v poločase vedli," shrnul úvodních třicet minut Mráz.

 „Ve druhé půli jsme zlepšili obranou fázi, udrželi nervy v oslabení, nepřestali proměňovat šance. Skvěle chytal i náš druhý gólman Dan Rangl, k tomu soupeřům, kteří nemohli střídat, zřetelně docházely fyzické síly. A tak jsme odskočili a poslední čtvrthodinu už jen dohrávali," těšilo kanonýra, jenž cítil, že se Dukla dostává do herní pohody.

 „Jsem rád, že mohu do tisku prohlásit to, co jsem řekl i klukům v kabině. Tu zadrhnutou mašinu jsme už rozjeli," tvrdil neoblomně Mráz.

HC Sokol Přerov – HC Dukla Praha 23:33 (15:19)

HC Dukla Praha: Rangl, Petržala – Kern, Sviták, Šik 3, Mráz 8, Piskač 2, Konšel 3, Kotrč 2/2, Rams 2, Tesař, Syřínek 3, Šůstek 4, Bělohlav 6. Trenér Pauza.