Vezměme si následující situaci. Některý z Valachů vystřelí, gólman Petržala střelu lapí, vyšle do rychlého brejku některé z křídel, a to dá branku. Když toto zopakujete čtrnáctkrát (tolik zákroků měl skvostný Petržala) vyjde vám z toho výrazné vítězství domácích 32:24.

Bylo by ovšem nespravedlivé zapomínat na ostatní, střelecky disponované spojky Mráze, Šůstka i rozehrávače Poláška nebo důrazné pivoty. Skvělou podívanou připravili divákům dukelští hráči.

 „Je potěšující, že jsme výborně bránili a měli kvalitní přechod do rychlého protiútoku. To byly dva faktory, které udělaly ze zápasu nečekaně snadnou záležitost," usmíval se brankář Pražanů Tomáš Petržala.

To jeho protějšku, Petru Orságovi, příliš do řeči nebylo.

 „Hráli jsme moc špatně. Dukla ukázala, že má kvalitní tým v čele s Petržalou, byla lepší a zaslouženě vyhrála," složil poklonu soupeřům.

 „My udělali příliš mnoho technických chyb, což rozhodlo," dodal.

HC Dukla Praha – HC Gumárny Zubří 32:24 (16:11)

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Mráz 6/2, Šůstek 5, Jeníček 4, Kotrč 4, Šik 3, Kastner 2, Piskač 2, Polášek 2, Rams 2, Kern 1, Komárek 1, Petružela. Trenér Pauza.

Sestava a branky Zubří: Orság, Janků – Trifunovič 6, Horut 5, Zahradníček 5, Dědek 2, Douda 2, Václav 2, Bechný 1, Mičkal 1, Kašpárek, Šlachta, Šustáček, Třeštík. Trenér Čelić.

Křídelník Dukly Jeníček: Slibuji, že nezpychnu

ŠTĚPÁN JENÍČEK.Tak tomu se říká start. Devatenáctiletý supertalent dukelské házené Štěpán Jeníček vlétl do extraligy jako uragán. Po jeho střelách pak bezmocný Orság čtyřikrát lovil míč ze své sítě.

 „Štěpán je rychlý, dynamický hráč s kvalitní kličkou, odrazem i koncovkou," řekl na adresu svého svěřence trenér Dukly Pavel Pauza. Mluvit o nedostatcích se ale trochu zdráhal.

 „Možná by potřeboval přibrat svalovou hmotu, aby byl pevnější. Je to takové lehoučké křidýlko," charakterizoval. Pak přidal přání.

 „Musí pracovat hlavně na své hlavě. Nesmí se zbláznit z toho, že v prvním zápase výborně zahrál a dal čtyři góly, myslet si, že je nějakým mistrem sportu. Chci, aby ukázal ostatním dorostencům, že kdo si řekne svými výkony o šanci, tak ji dostane."

Štěpáne, co říkáte na trenérova slova?
Musím s nimi souhlasit. S váhou mám dlouhodobě problémy, mám rychlý metabolismus. Přiberu ale, chce to jenom čas. No a co se týče nějakého „zbláznění se", tak slavnostně slibuji, že nezpychnu. (směje se)

Do zápasu jste vstoupil v 10. minutě. Čekal jste, že tak brzy?
To určitě ne, říkal jsem si, že jestli si zahraju, tak v závěru. Brzy jsem nastoupil díky vyloučení Kastnera. Když jsem šel na hřiště, tak jsem myslel, že budu za dvě minuty zpátky, dal jsem ale dva góly a trenér mi dal důvěru.

Připravoval jste se nějak speciálně na brankáře Orsága?
Ne, ne, ne, ani jsem nevěděl, kdo proti mně stojí. Já jsem se jenom soustředil na jeho pohyb a podle něj střílel.

Co stálo za výborným vstupem Dukly do zápasu?
Dobrá příprava na soupeře. Přesně jsme věděli, co bude hrát. Nahecovali jsme se v šatně. Všichni šli do toho po hlavě. Díky rychlým útokům a obraně se nám Zubří podařilo rychle zlomit.

Myslel jste si, že tak výrazně vyhrajete?
To rozhodně ne, říkal jsem si, že se bude zápas tahat až do samotného konce. Dobře pro nás, že jsem se mýlil.

Cítíte se nyní být druhým pravým křídlem Dukly?
Jednoznačně ne, nastoupil jsem jen kvůli zranění kolegy. Letos budu hrát asi jen 1. ligu. I když jsem si dal za cíl, být stálým hráčem áčka.