Štěpáne, cítíte se být unavený?
Necítím. Jsem těsně po dovolené, tedy plný energie.

Jste plný energie po dvou utkáních v rozmezí dvaceti hodin?
Tak samozřejmě, že únavu cítím, ale takovou krátkodobou. O tom, že bych za béčko třeba nehrál, jsem vůbec neuvažoval. Každá šance je dobrá.

Do sestavy áčka jste se dostal i díky absencím. Chyběli Kotrč, Rams nebo Šik.
Ano, při absenci Petra Ramse zaplnil jeho post Honza Syřínek a já jel do Plzně jako další levák.

Na Dukle nastupujete za béčko jen před hrstkou diváků a v Plzni na vás hledělo bezmála tisíc lidí. Jak jste vnímal kulisu?
Pozitivně. V Plzni je letos báječná atmosféra, před kterou se hraje dobře jak domácím hráčům, tak soupeřům.

Hrálo se vám tedy dobře, ale neúspěšně. Proč?
Bohužel jsme nezvládli posledních deset minut, ve kterých jsme ztratili dvougólový náskok. Mohla za to naše mizerná koncovka v té době. Navíc jsme sami inkasovali naprosto zbytečné branky.

Vy jste zaznamenal čtyři góly. Lze mluvit alespoň o dílčí spokojenosti?
Stoprocentně. Moc si vážím toho, že jsem je dal tak výbornému brankáři jakým je Radek Motlík. Těší mě, že jsem se prosadil jak z brejků, tak při náskoku z křídla.

Dukla nadstavbu nezačala příliš dobře. Je prohra z Plzně velikou komplikací?
Samozřejmě jsme hráli s těžkým, možná tím nejtěžším soupeřem, ale chtěli bodovat. Myslím si ovšem, že jsme padesát minut podávali takový výkon, se kterým můžeme myslet na zisk medaile. (Dukla je prozatím šestá se ztrátou tří bodů na bronzové Hranice, pozn. red.)

Pojďme se zastavit i u druhé nejvyšší soutěže. Jak se rodila výhra nad Bystřicí pod Hostýnem?
Těžce. Bystřice je plná zkušených hráčů. Proto jsme se snažili nedělat chyby hlavně v obraně. Byl to hodně vyrovnaný zápas, který jsme naštěstí zvládli v koncovce.

Čím?
Právě důslednou obranou, ze které jsme chodili do rychlých brejků. Šli jsme do toho po hlavě a urvali to.

Béčko Dukly získalo jedenáct bodů, díky kterým je desáté. Spokojenost?
O té se bohužel nedá mluvit. Chtěli jsme se pohybovat okolo středu tabulky. Nevyšlo nám ale několik zápasů. Za tým hraje stále někdo jiný, a tak působíme nesehraně. To nic nemění na tom, že o naší záchraně nepochybuji.

Talent M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 26:22 (12:11)
Plzeň: Motlík, Misař – Fořt 1, Petrovský 6/3, Linhart 7, Blecha, M. Škvařil 3/2, Vinkelhöfer 4/1, Tonar 2, Loskot, J. Škvařil, Horký 3, Šindelář.
Dukla: Rangl, Petržala – Petružela 1, Kastner 1, Sviták 1, Šimůnek 1, Mráz 2/1, Piskač 4/2, Polášek, Reichl, Jeníček 4, Syřínek 3, Šůstek 2, Bělohlav 3.

HC Dukla Praha B – TJ Bystřice pod Hostýnem 34:32 (15:17)

Dukla B: Filip, Šimánek – Kuklík, Petružela, Křibík 2, Reichl 3, Pína 1, Línek, Sviták 6/2, Syřínek 5, Jeníček 6, Šimůnek 4, Bělohlav 6, Bradáč 1.
Bystřice: Krupa, Nezhyba – J. Tiller, Salvet 1, Juránek 1, Vaclach 2, Doležel 8, Hradil, Kovařík 2, R. Tiller 4, Gabriž, Dobeš 5, Žůrek 1/1, Zbránek 8/3.