Klíčovým momentem prvního duelu bylo vyloučení nejlepší sešívané hráčky obou dnů Hany Kutlvašrové po přímé červené kartě. Zatímco slávisté viděli běžný faul, ve Veselí se mluvilo o likvidačním zákroku.

„Podle mě se červená karta neměla udělovat. Rozhodně nešlo o žádný likvidační zákrok. O faul na dvě minuty ano, ale byl to střet zepředu. Mrzí mě pouze to, že soupeřka následně špatně upadla. Na tom ale já nenesu žádnou vinu, házená je prostě tvrdý sport,“ vrátila se k inkriminovanému okamžiku levá spojka Slavie Hana Kutlvašrová.

„Veselí jsme v sobotu jasně podcenily, neuvědomily jsme si, že je finále ligy vlastně novou soutěží, ve které naše předešlá, řekněme hladká vítězství už neplatí. Musím přiznat i svou chybu, zápas se mým vyloučením značně zkomplikoval. Veselí vytáhlo obranu na osobní, nebo na 1-5, což nám nevyhovovalo a ani Lucka Satrapová neměla svůj den, když se jí v brance moc nedařilo,“ popisovala.

„Myslím si, že jsem pouze zapadla do celkového sobotního marastu. Udělaly jsme spoustu technických chyb v útoku, z nichž pramenily i časté rychlé kontry Veselí. To se pak jen těžko chytá,“ kontrovala gólmanka Lucie Satrapová.

„Do neděle jsme už šly více namotivované. Slabina je jen v nás. Nepřijelo nové Veselí, ale nastoupila špatná Slavia. Řekly jsme si, že budeme fauly, tak jako Veselí také přihrávat. Dělat okolo zákroků ono divadélko, tak jako soupeřky. Dobře jsme bránily a i Lucka lépe chytala,“ popisovala Kutlvašrová.

„Ano, obrana byla kompaktnější. Střely šly z horších pozic, z daleko větší vzdálenosti,“ doplňovala Satrapová, která pokračovala.

„Veselí k nám přijelo určitě sebevědomé. Což zapříčinila otočená série se Zlínem. A my jsme jim pomohly špatným výkonem v prvním zápase. Na věci se ale musíme dívat pozitivně. Máme po dlouhých letech možnost slavit titul před domácím publikem,“ přála si Satrapová.

„Na tom netrvám, klidně vyhraji dvakrát na Moravě. Vidím to tak, že si jedeme do Veselí pro pohár,“ dodala sebevědomě Kutlvašrová.

DAVID NEJEDLÝ