Olomouc – Slavia 33:36 p.p.

Zora šla do domácího zápasu s cílem zkomplikovat Slavii postup do finále. Pražanky byly bitvám o zlatu blíž, protože z domácích zápasů vytěžily dvě výhry. V Olomouci je ale čekala těžká práce.

Domácí házenkářky se zkraje utkání ujaly vedení, které si hlídaly téměř po celý první poločas. Zoru v brance držela fantastická Barbora Raníková, na které si slávistické střelkyně lámaly zuby. Olomoucký útok táhla nejlepší střelkyně Martina Kelarová, která dala v prvním poločase čtyři branky.
Na startu druhého poločasu přidala výborná Kelarová další čtyři trefy, jenže vyrovnávací gól na 15:15 ji stál zbytek zápasu. Olomoucká střelkyně si podvrtla kotník a se slzami v očích musela střídat.

Pro domácí celek to bylo výrazné oslabení a slávistky se dostaly do vedení, ke kterému jim pomohla i exolomoucká Romana Tomečková, která se ve druhém poločase začala dostávat do hry.

S koncem druhé půle přibývalo na palubovce emocí.

Slávistky chtěly za každou cenu vyhrát a ukončit semifinálovou sérii, k čemuž používaly prostředky, které se příliš nezamlouvaly olomouckému publiku.
Tři minuty před koncem druhé půle hostující hráčky vedly 27:23, jenže pak předvedla Zora heroický výkon a skóre vyrovnala. Jmenovitě Kateřina Růžičková, která dala všechny čtyři branky. A tu poslední na 27:27 z devítimetrového hodu střelou přes zeď v poslední vteřině…

V olomoucké hale propuklo veselí a euforie.
První desetiminutovka prodloužení nerozhodla. Oby týmy zaznamenaly čtyři branky a šlo se do druhého prodloužení.

V něm měly více štěstí Pražanky, které sice zahodily dva sedmimetrové hody, ale nakonec vyhrály 36:33.

„Jsme moc rádi, že jsme sérii neprotahovali do čtvrtého utkání. Ale pravda že s obrovským štěstím. Byl to obrovský boj, který byl ale oboustranně korektní,“ řekl po zápase trenér Slavie Petr Pína. „Hlava mi nebere, co tam předváděla Růža (Kateřina Růžičková, pozn. red.). Ne že dala vyrovnávací gól v poslední vteřině, ale že ve druhém poločase nasázela asi osm branek. Smekám klobouk,“ prohlásil Pína.

Olomoucký kouč Libor Malínek mohl být na svůj tým hrdý. „Slavia si postup zasloužila hlavně domácími zápasy, ve kterých nás přehrály. Já smekám před oběma družstvy, že hrála v takovém nasazení a zdravé agresivitě. Náš tým můžu dnes jenom chválit. Herně nejsme na úrovni Slavie, ale myslím, že jsme to vyrovnali bojovností,“ prohlásil Malínek.

Slavia se může těšit na finále. Zoru čekají dva zápasy o bronzu. Soupeři ještě nejsou známi. Ve druhé sérii mezi Zlínem a Veselím snížily veselské Panenky na 1:2.

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 33:36 (10:11, 27:27, 31:31)

Rozhodčí: Dvorský, Sivák. Vyloučení: 5 – 7. 7m hody: 1/1 – 6/3. Diváků: 250. Konečný stav série: 0:3.