„Spíše než pohlednou házenou jsme nabídli trápení a to především v útočné fázi. Utkání nebylo jednoduché a trvalo dlouho, než jsme se dostali do tempa,“ hodnotil duel kouč červenobílých Michal Červenka.

„Vítězství v 1. lize je moc příjemné. Protože jsme béčko interligového klubu, hrajeme bez nároku na postup do vyšší soutěže. Naší prioritou proto není výsledek, nýbrž sloužíme jako nástupní můstek pro hráčky, které to s házenou myslí vážně,“ vysvětloval trenér.

„Téměř na každém postu hraje taková, která by měla v blízké budoucnosti čeřit vody WHIL. Jména jako Jarošová, Königová, Součková, Pekařová, Ryšánková, Vondráčková, Janoušková, Kutlvašrová, Michková by měla patřit v budoucnu k osobnostem Slavie. Nechci zapomenout ani na další děvčata, u nichž si vážím jejich odhodlání a nasazení,“ poděkoval svým svěřenkyním Červenka.

„Jelikož jsme vyhrály o dost branek, tak můžeme utkání hodnotit pozitivně, kdybych ale měla mluvit jen o sobě, tak se mi můj výkon rozhodně nezamlouval,“ tvrdila po zápase s Porubou jedna z velkých nadějí sešívaných pivotka Kamila Vondráčková.

„Důležité bylo, že jsme se nebály chodit do brankoviště, podržely nás spojky, zkrátka, že jsme hrály aktivně,“ vypočítávala příčiny výhry Kamila.

„Ze zisku titulu mám obrovskou radost. Navíc jde o můj první ženský. To, že juniorky vyhrají druhou nejvyšší soutěž žen, je myslím velkým úspěchem,“ smála se Vondráčková.

Výsledek: Juniorky Slavie – Poruba B 33:26.

DAVID NEJEDLÝ