Tomu odpovídala i sestava červenobílých, ve které se objevily zástupkyně nastupující hráčské generace, ať už gólmanka Petra Kudláčková, spojky Tereza Pokorná a Eliška Jačková nebo turnovská rodačka, jedenadvacetiletá pivotka Veronika Rezlerová, jež posílila sešívané před měsícem z Liberce. Ani jedna ze jmenovaných nezklamala a podílela se na remíze 29:29.

 „Veronika k nám přišla proto, že jde o kvalitní střelkyni. Zatím nedostala tolik šancí, protože ještě není dostatečně zapracovaná do našeho obranného systému. Její čas ale určitě přijde,“ tvrdil kouč Slavie Richard Řezáč.

Veroniko, s čím jste přišla do Slavie?

Chtěla jsem si zkusit zahrát WHIL. I když se Slavii nyní nedaří, stále jde o vynikající tým.

Čím se chcete v Edenu prosadit?

Myslím, že jsem rychlá. V první lize jsem se často prosazovala v brejcích. I na pivotu mám dobrou produktivitu. Respektuji ale, že je zde Lenka Mouleová první pivotkou.

S kolikaletou perspektivou přicházíte?

Zatím jsem zde na zkoušku. Nejraději bych tu ale zůstala co nejdéle. Uvidím, jak skloubím školu, hru v Liberci a na Slavii.

V Edenu zatím hostujete. Jak stíháte střídavý start?

No, je to náročné. Od úterý do čtvrtka trénuji v Praze. Pondělí, ve středu a v pátek v Liberci. V sobotu pak většinou nastupuji za Liberec a v neděli za Slavii. Do toho studuji na severu Čech Sportovní management na Technické Univerzitě.

Jaký máte pocit ze svého výkonu proti Olomouci?

Vcelku dobrý. V obraně si myslím už rozumíme. Jen ještě holky nejsou zvyklé hrát v útoku do pivota. Nejsme spolu sehrané, to ale doladíme.

Jaké nejbližší cíle máte před sebou?

S Libercem bych chtěla postoupit do WHIL a se Slavií ji udržet. Oba týmy na to mají.

David Nejedlý