Dukla Praha – Hranice 25:14 (10:7)

Pak se však vlastní nedisciplinovaností připravili o možnost na úspěch. Šlo o častá vyloučení, přímou červenou kartu. Dukla přidala na důrazu a druhou půli už dohrávala v exhibičním duchu. Největší zásluhu na tom měl takřka neprůstřelný Tomáš Petržela a střelecky disponované křídlo Milan Kotrč.

„Začali jsme dobře, Dukla v té době působila trochu nekoncentrovaně, neproměňovala. První poločas celkově vypadal dobře, obrana šlapala. O poznání hůř jsme se prosazovali v útoku,“ hodnotil utkání kouč Hranic Libor Hrabal.

„Ve druhé půli jsme začali kupit chyby. Neproměňovali vyložené šance. Dukla nás dostala pod tlak. Byla už klidná, hrála to, co potřebovala,“ vysvětloval.

„Věděli jsme, že musíme hrát na hranici tvrdosti, jinak nemáme v Praze šanci. Musím ale uznat, že některé zákroky byly nad únosnou mez. Proto jsme hráli často oslabení a dostali tím soupeře na koně,“ uznal Hrabal.

„V úvodu jsme předváděli hodně nedůrazný útok, nulovým přechodem do něj,“ ujal se slova trenér Dukly Pavel Pauza.

„Hráli jsme takovou chozenou házenou. Kvůli tomu jsem si vzal oddechový čas,“ popisoval.

„Změna přišla hned, ale pouze herní. Bohužel nás v té chvíli vychytával výborný Pepa Kučerka v brance Hranic,“ litoval.

„Rozhodující fázi duelu vidím na samotném konci první půle a v úvodu té druhé. Jak jsme přidali na důrazu, naše kvalita se projevila a my povinnost vítězství unesli,“ radoval se.

„Za dnešní výkon musím pochválit brankaře Tomáše Petrželu, který nás držel prvních dvacet minut nad vodou. Byl jediný, který se v té chvíli stoprocentně koncentroval. Nebýt jeho, zápas by se nám otáčel daleko hůř,“ ocenil gólmanův výkon Pauza.


Dukla: Petržela, Suchý – Horák, Kern, Polášek 5, Aliapulios, Sviták 1, Mráz 1, Piskač 1, Kotrč 10/5, Kastner 2, Lehocký 1, Šůstek, Čurda 4.

DAVID NEJEDLÝ