Slavia – Veselí 28:22

Který sešívané záhy obrátily. Pomohla jim k tomu zlepšená obrana, ze které vyčnívala v reprezentaci pohříchu opomíjená levá spojka Hana Kutlvašrová. Především její zarputilost a střelecká dispozice vedla k vítězství. Série se tak přesunuje na Moravu za nerozhodného stavu 1:1.

„Titul se nám o tomto víkendu malinko přiblížil, ale pořád je ještě hodně daleko. Ze soupeře máme stále velký respekt. Každopádně se budeme v domácím prostředí snažit vyhrát,“ tvrdil trenér Veselí Peter Sabadka.

„První zápas pro nás vyzněl po všech stránkách pozitivně. Bohužel na excelentní výsledek se nám v neděli nepodařilo navázat,“ vypočítával.

„Slavia si uvědomovala vážnost situace a v zápase šla hodně do rizika. Vše vsadila na jednu kartu. Hrála na hraně, což se jí nakonec vyplatilo,“ přiznal Sabadka.

„Veselí je nesmírně těžký soupeř, sebevědomý, u kterého nevidím výraznějších slabin,“ začal komplimentem lodivod Slavie Petr Pína.

„Před utkáním jsme změnili obranný systém, což se vyplatilo. Rozhodující bylo, že se nám podařilo uhlídat Flekovou, stejně tak i to, že se příliš nedařilo Tomečkové, která byla často vylučovaná,“ vypočítával.

„Vyšel i tah se zařazením Lenky Mouleové. Tím jsme sice přišli o možnost rychlého protiútoku, ale ten postupný byl o to jistější,“ radoval se.

„Musím opět vyzdvihnout Hanku Kutlvašrovou. Vím, že to bude znít jako fráze, ale o vítězi play off rozhodne větší srdce. Do Veselí se moc těšíme, především na tamní bouřlivé prostředí, které nás vždy dokáže vyburcovat. Věřím, že se do Prahy ještě vrátíme,“ zakončil své hodnocení Pína.

DAVID NEJEDLÝ