Házenkáři pražské Dukly vstoupí do osmého kola nejlepších šesti týmů zápasem proti mužstvu Plzně.

Pražští borci nasbírali v prvních sedmi duelech rozhodující fáze sezony dvanáct bodů, což je nejvíce ze všech celků. Oprávněně tak pokukují po tuzemském poháru pro vítěze soutěže.

Dukla má svému soupeři co oplácet. Plzeňští totiž vyhráli v základní části soutěže na své palubovce propastným rozdílem deseti branek (28:18).

Poslední klání na dukelské palubovce vyznělo v nadstavbě lépe pro házenkáře z české metropole, kteří zvítězili rozdílem čtyř branek 27:23.

Dukelští jsou v tabulce druzí o pouhý bod za Lovosicemi.

Házenkáři Plzně v posledním kole těsně prohráli na hřišti obhájce titulu z Karviné.

Zápas osmého kola nadstavbové části začíná dnes v Plzni v 18 hodin.

Průběžné pořadí: 1. Lovosice 23 bodů, 2. Dukla Praha 22, 3. Zubří 18, 4. Karviná 18, 5. Plzeň 13, 6. Hranice 8.