„Nitra-Sereď se nachází v tabulce na dvanáctém místě, takže máme velkou šanci získat body, pokud tedy nic nepodceníme,“ uvádí do děje Lenka Mouleová, jenž do sezony vstoupila jako „náhradnice“ za do Poruby odcházející reprezentantku Petru Vítkovou.

„Nebylo to snadné, protože jsem loni moc nehrála. A najednou nastupuji na šedesát minut v základní sestavě. Stále mám problémy se zorientovat, ale myslím si, že určité zlepšení už u mě je,“ popisuje pivotka, která si své loňské spoluhráčky velmi váží.

„Až teď, když tu Péťa není, nám dochází, kolik prostoru vytvořila na brankovišti. V České republice máme hodně dobrých pivotek, ale málo z nich má tolik zkušeností, jako ona. Sama musím přiznat, že je velmi těžké ji bránit a také v obraně je velkou oporou,“ skládá hold Vítkové, bez níž Slavia vyhrála ze sedmi duelů WHIL jen dva.

„Úvod se nám příliš nepovedl. Nepomohl nám ani los, a my nastupovaly převážně proti těžkým soupeřkám. Snad už v neděli divákům dokážeme, že umíme hrát hezkou házenou a získáme oba body,“ přeje si.

„Žádný sportovec nechce prohrávat, to je velmi frustrující. Chceme začít vyhrávat a mít zase radost ze hry,“ přidává Lenka své pocity. Jak ale na Nitru?

„Musíme odstranit řadu technických chyb, zlepšit obranou část a proměňování. Chceme hrát házenou s rychlým přechodem dopředu a důslednou obranou,“ ví pivotka. Tip ale přidat nechce.

„Netroufnu si tipnout přesný výsledek. Pevně ale věřím, že vyhrajeme. Stejně tak věřím i tomu, že se posuneme tabulkou výš a budeme zase bojovat o přední příčky. Tím spíš, že se lepší náš zdravotní stav. V neděli už nastoupí kapitánka Hanka Kutlvašrová. Do tréninku se už zapojila druhá pivotka Kamila Vondráčková,“ dodává Mouleová.

David Nejedlý