DHC Slavia – TJ Jindřichův Hradec 26:24 (14:8)

„Budu asi hodně ostrý,“ začal své hodnocení kouč Slavie Antonín Střelec.

„Jindřichův Hradec se tři roky zachraňuje administrativním způsobem. To co ale přináší do naší házené, je mi záhadou. To je prostě hnus, absolutní neúcta k soupeři,“ nebral si servítky.

„Samozřejmě jsme při vedení o osm branek měli utkání lépe zvládnout, ale zákrok na Kláru všechno zvrátil. Polevili jsme v obranné fázi, nechali hráčky soupeřek střílet z prostorů, kde neměly být volné,“ popisoval.

„V útočné části naše taktika selhávala na tvrdosti soupeřek, které holky neustále atakovaly zezadu a já se ani nedivím, že následně chybovaly. Dostavil se u nich totiž oprávněný strach o zdraví. S takovýmto soupeřem se jednoduše nedá hrát. Každá hráčka se bála jít na hřiště,“ kroutil hlavou.

„Protrápili jsme se k povinnému vítězství. Výkon nebyl optimální. Na holkách vidím snahu. V počtu a při věku, ve kterém nastoupily, byl výkon očekávatelný. Jsem proto rád za body i za to, že holky utkání přežily,“ dodal Střelec.

DHC Slavia: Satrapová, Peerová, Kudláčková – Raková 4, Knedlíková 1, Burdová, Romanczinová 8, Pekařová 5, Mouleová, Černá 1, Königová, Jonášová 3/1, Kvasničková, Pokorná, Jedličková 1, Kutlvašrová. Trenér Střelec.

David Nejedlý