„Vše proběhlo strašně rychle. Zástupci Mostu mě oslovili o víkendu a já jsem se rozhodla jejich nabídku akceptovat. Kluby se mezi sebou dohodli také velice rychle,“ přiblížila první dojmy po přestupu Ryšánková.

Pražanky tak přišly o další hráčku. Celek z Edenu tak v letní přestávce opustily hned čtyři házenkářky.

Zkušená Keclíková vyrazila do Francie vyzkoušet západoevropskou házenou a ještě zkušenější Vítková, která je jednou z hvězdných posil loňského nováčka WHIL z Poruby. Martina Weissenbilderová pak zamířila stejně jako Ryšánková na sever do Mostu.

„Hlavním důvodem je, že v Mostu mám větší šanci si zahrát. Navíc klub bude hrát evropské poháry, což je lákadlo pro každého sportovce. Chci odehrát co nejvíce minut a kvalitně se připravit na blížící se juniorské MS,“ pokračovala odchovankyně pražské Slavie.

„Naší nejlepší střelkyní v obou zápasech byla Ryšánková a její přítomnost byla na hřišti vždy cítit. V obraně si také odehrála své,“ vyprávěl před třemi týdny trenér juniorské reprezentace Michal Červenka po dvou přípravných zápasech proti Španělsku.

Helena získala v minulé sezoně s rezervou Slavie titul v první lize a letos s ní trenér Střelec počítal do prvního týmu.

„Samozřejmě je mi líto, že opouštím Slavii, ale změna je život a já mám před sebou novou výzvu,“ dodala juniorská reprezentantka.

V kuloárech se proslýchá, že jedním z důvodů přestupu levoruké reprezentační spojky byla finanční nabídka severočeského klubu, která o mnoho převýšila tu slávistickou.