Po drtivé porážce v prvním duelu 18:37, pak už jen v odvetě mladý tým po výhře 22:17 dokázal, že by se s ostřílenějším protivníkem z Pobaltí dala sehrát vyrovnanější partie. Spravit chuť si Dukláci budou moci v pátek večer v domácím extraligovém zápase proti Zubří, což bude letos jejich poslední vystoupení.

Co se ale Pražanům minulý víkend v Estonsku přihodilo? Byly to jednak nejasnosti ohledně koronavirového testování a pak selhání v prvním mači. „Kvůli dvěma hraničním testům jsme museli zůstat v hotelu a den před prvním střetnutím jsme neměli šanci zatrénovat si v hale,“ začal své vyprávění trenér Dukly Daniel Čurda.

„Před prvním zápasem nebylo dlouho jasné, jestli se vůbec bude hrát. Teprve až dvě a půl hodiny před utkáním jsme se konečně dozvěděli, že se uskuteční,“ líčil trable Čurda. „Na to se ale v žádném případě nechceme a nebude vymlouvat. Zápas jsme si prohráli na palubovce,“ dodal.

Navzdory okolnostem to zkraje utkání nevypadalo, že by měření mělo pro Duklu skončit debaklem. „Až když jsme za stavu 7:11 neproměnili tři útoky po sobě, protivník toho využil k trháku a poločasovému výsledku 9:18,“ pokračoval Čurda.

Házenou hrát umíme

„Házenkáři Põlva Serviti byli silnější v osobních soubojích, tvrdší a důraznější. Ale určitě to není celek, kterým by nás měl pokořit rozdílem třídy. Rozhodně jsme nepodali dobrý výkon,“ zkritizoval trenér své svěřence.

Odveta o den později nebyla formalitou. Estonské mužstvo nastoupilo takřka ve stejném složení. „Naše hra měla jiné parametry, ale pochopitelně bylo jasné, že domácí si jsou vědomi nedostižného náskoku. Hráči Dukly, kteří v drtivé většině nemají s evropskými poháry zkušenosti, by si měli vzít z dvojzápasu na cizí půdě poučení, aby příště v mezinárodním srovnání lépe obstáli,“ upozornil.

Na výkon z druhého střetnutí by měli svěřenci Daniela Čurdy navázat v páteční konfrontaci se Zubřím. „V estonské odvetě jsme si dokázali, že házenou hrát umíme. V extraligové tabulce jsme třetí a chtěli bychom tam zůstat i přes zimní přestávku,“ přál si kouč.