Trenér Daniel Čurda však míní, že na extraligové zápasy by bylo potřeba větší porce tréninku. „Minimálně by to chtělo připravovat se o týden déle. Takhle budou hrozit zranění. Přechod je strašně rychlý. S tím se ale nedá nic dělat, situace je pro všechny stejná. Budu rád, když zdravotních trablů bude minimálně,“ poukazuje na riziko.

„Ale na extraligové mače se těšíme. Jsem rád, že se můžeme zase připravovat v hale, že se soutěž rozběhla, že nás už nic nezastaví a budeme moct trénovat tak, aby byla sezona co nejnormálnější,“ pokračuje kouč.

Sviták se vrací

S mladým kolektivem se dívá vždy jen k nejbližšímu zápasu. „Máme za sebou víc jak týden přípravy. Kromě dlouhodobých marodů bychom měli být kompletní, jedině že by někoho do zápasu nepustil pozitivní test na covid-19. Týká se to ale asi jen čtyř hráčů, protože většina týmu už nákazu prodělala dřív, a po dobu devadesáti dnů pro ni nejsou testy povinné,“ vysvětluje Čurda.

Do týmu se v koronavirové přestávce vrátil po operaci kolena a dlouhé rekonvalescenci Jakub Sviták, střední spojka a dřívější velká opora mužstva z Ruzyně. „Do Karviné s námi pojede, ale na celý zápas to ještě není. Možná se na hřiště dostane na pár minut,“ prozradil trenér.

Bratři proti sobě

Silná Karviná bude pro Duklu v 10. kole těžkým soupeřem. „Navíc k nim od nás před sezonou přestoupil Vojtěch Patzel. Bude tak hrát proti mladšímu bratrovi Jonášovi. O to bude utkání zajímavější. Vzájemné souboje i když se nejedná o derby jsou obvykle velice emotivní a mají obrovský náboj,“ vypráví trenér.

Dukla je ovšem v extraligové tabulce momentálně až devátá. „Ukazuje se, že soutěž je velice vyrovnaná a papírové předpoklady jdou úplně stranou. Odhadovat výsledky je v této době extrémně těžké. Navíc se týmy s přestávkou vyrovnávají různě, každý má jiné podmínky k tréninku,“ přemítá.

„Každopádně nás čeká náročné střetnutí. Jsem přesvědčený, že to bude bojovný a dramatický zápas. Určitě nejsme favoriti, ale doufám, že se nám podaří předvést takový výkon, abychom sahali po bodech,“ dodává.